Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) ir piesardzīgi optimistisks par iespēju atjaunot AS "KVV Liepājas metalurgs" ražošanu, ziņo LETA.

Ministrs aģentūrai ēc valdības sēdes norādīja, ka kopumā uzrunāti vairāk nekā 130 iespējamie ieguldītāji. Seši potenciālie investori iesnieguši nesaistošos piedāvājumus, un Ministru kabinets devis zaļo gaismu tālākām sarunām.

Valdība informēta par to, kā dažādi potenciālie investori redz tālākos risinājumus. Ašeradens pauda, ka ir piesardzīgi optimistisks par iespēju atjaunot ražošanu, kas ir Ministru kabineta primārais mērķis.

Vienlaikus viņš piebilda, ka būtiska nozīme tam ir arī šodienas valdības lēmumam saistībā ar energoietilpīgo ražotāju iespējām saņemt elektroenerģijas obligāta iepirkuma komponentes (OIK) atlaidi, kuru paredzēts kompensēt no AS "Latvenergo" dividendēm. Tāpat būtisks aspekts ir no nākamā gada plānotā OIK maksājumu diferencēšana atbilstoši pieslēguma jaudai un patēriņam.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurgs" mantas pārdošanas termiņš ir pagarināts līdz 16.jūnijam. Atbilstoši Maksātnespējas likumam mantas pārdošanas termiņš ir seši mēneši no maksātnespējas procesa pasludināšanas dienas, tādējādi šis termiņš iepriekš bija 2017.gada 16.marts.

Pārdošanas plānā pamatnostādnes nav mainītas - administrators iesaka pārdot uzņēmuma mantu kā lietu kopību, jo tikai šādā gadījumā iespējams atjaunot ražošanu.

Tāpat vēstīts, ka 2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. "KVV Liepājas metalurga" ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki.