"TV Kurzeme" valdes loceklis Andis Rozītis noraida pārmetumu par reģionālo televīziju regresu pēdējos gados.

Pašreizējai Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nav izdevies novērst reģionālo televīziju un nacionālo komercmediju regresu, biznesa portālam "Nozare.lv" izteicies viens no pieciem padomei izvirzītajiem kandidātiem, Anša Epnera filmu studijas "AVE" producents, operators un režisors Ivars Zviedris, kurš pats agrāk vadījis "Rūjienas TV".

"(..) ja kaut vai paskatāmies uz Latvijas lokālajām un reģionālajām televīzijām, tad ir redzams, ka, salīdzinot ar piecus gadus senu pagātni, šīs televīzijas ir regresējušas," saka Zviedris. Zviedris neuzskata, ka tā ir tikai NEPLP vaina, taču ir pārliecināts, ka vienai no NEPLP prioritātēm ir jābūt tieši reģionālajām un lokālajām televīzijām.

Liepājā raidošās "TV Kurzeme" valdes loceklis Andis Rozītis portālam atzina, ka vietējo TV resursi ir ļoti ierobežoti, jo komercreklāmu tirgus ir krities. Izdzīvot palīdzot "vēsturiskie pasūtījumi" – raidījumi, ko "TV Kurzeme" veido pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas, producentu grupas "Hansa Media", televīzijas „TV3", Liepājas SEZ pārvaldes un pašvaldības pasūtījuma.

Par kvalitāti un arī tās paaugstināšanu televīzija domājot visu laiku. "Varbūt neesam labākie, bet arī ne sliktākie," sacīja Rozītis. To apliecinot arī fakts, ka šogad "TV Kurzeme" ieguvusi tiesības piedalīties "Novada ziņu" veidošanā Latvijas televīzijā, startējot konkursā reģionālo televīziju apvienības sastāvā. "Novada ziņu" veidošanā pēc Rozīša sacītā piedalās arī televīzijas, kuras ikdienā veido piecpadsmit minūšu raidījumus ne vairāk kā divreiz nedēļā, tāpat kvalitāti nevarot gaidīt no reģionu televīzijām, kuru kapitāldaļu turētāja ir pašvaldība.

"TV Kurzeme" vienīgais īpašnieks, pēc Rozīša teiktā, esot viņš pats. Teiktais gan neatspoguļojas ne Uzņēmumu reģistrā, ne to apkalpojošajā datu bāzē "Lursoft", kur par SIA "TV Kurzeme" vienīgo īpašnieku joprojām uzrādīta a/s "Lauku avīze".
"Lauku avīzes" valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns apliecināja, ka "TV Kurzeme" nepiederot uzņēmumam, bet izpilddirektors Guntars Kļavinskis precizēja, ka "televīzija pārdota Andim Rozītim jau tajā pašā gadā, kad "Lauku avīze" to nopirka", proti, 2008.gadā.