"Elvi" franšīzes partnerim SIA "Banderi S.IDE" pievienojoties "SPAR" franšīzei, Liepājā sešu "Elvi" veikalu vietā ar šādu nosaukumu no 1.aprīļa saglabāsies tikai trīs – Jūras ielā, Ganību ielā un E.Tisē ielā esošie.

Savukārt SIA "Banderi S.IDE" piederošie “Elvi” veikali Dzintaru ielā 25/27, Rīgas ielā 10 un Talsu ielā 47 šobrīd veic pāreju uz "SPAR" zīmolu.


Kā portālam irliepaja.lv apliecināja SIA "Banderi S.IDE" uzņēmumu grupas direktore Dagnija Spunde, tas varētu prasīt nedēļas trīs, un pēc Lieldienām liepājnieki jau ieraudzīs jaunās franšīzes izkārtnes.


Piektdien, 31.martā, visi trīs bijušie “Elvi” veikali, pie kuriem tagad redzama izkārtne “Pārtikas veikals”, aizvērsies dažas stundas ātrāk, lai līdz nākamajam rītam, kad tirdzniecības vietas atkal vērs durvis, varētu veikt visu datu pārēju.


Kā iepriekš jau ziņoja LETA, SIA "Banderi S.IDE", kam piederēja 23 "Elvi" zīmola un 13 "AlkOutlet" zīmola veikali,


pēc tirgus izpētes un gadu ilgušām sarunām ar potenciālajiem sadarbības partneriem pieņēmis lēmumu par pāreju pie "SPAR" no šā gada 1. aprīļa.

Visi "Banderi S.IDE" pārtikas veikali veic pāreju uz "SPAR" zīmolu, bet līdzšinējie "AlkOutlet" veikali – uz "Banderi S.IDE" izveidoto zīmolu "Malko". Tiesa, Liepājā neviens no trim "AlkOutlet" veikaliem nepieder SIA "Banderi S.IDE", bet gan SIA "VITA market", līdz ar to nosaukumi nemainīsies.


Par šādām iespējamām pārmaiņām jau februārī ziņoja gan "Banderi S.IDE" uzņēmumu grupas (SIA "Banderi S.IDE" uzņēmumu grupā ietilpst SIA "Baltijas delikateses", SIA "Dagi LV" un SIA "Malko") direktore Dagnija Spunde, gan SIA “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine, kura norādīja: “Franšīzes modelis paredz, ka uzņēmumiem ir jāiesaistās vienotās mārketinga aktivitātēs, jāinvestē sava uzņēmuma attīstībā, jāstrādā pēc līdzīgiem principiem – zīmols ir kā solījums cilvēkiem, kas visos veikalos sagaida līdzīgu attieksmi un vērtības. Lai pircējiem nodrošinātu šī solījuma izpildi, esam vienojušies par sadarbības pārtraukšanu ar dažiem uzņēmumiem, kam ir cita darbības vīzija.”


Vārtukapteine arī norādīja, ka to franšīzes partneru, ar kuriem sadarbība tiek izbeigta, tirdzniecības vietu kopējais apgrozījums sastāda nelielu daļu no “Elvi” tīkla kopējās finanšu plūsmas, “tāpēc šī vienošanās nekādā veidā neietekmēs “Elvi” nākotnes plānus”.


Savukārt SIA "Banderi S.IDE" uzņēmumu grupas direktore Dagnija Spunde, nesen runājot par “SPAR” veikalu atvēršanu Bauskas novadā, izteikusies: “Paredzam straujāku attīstību kopā ar jaudīgu starptautisku veikalu tīklu “SPAR”. [..]


Atturēšos sniegt komentārus par “Elvi”, jo gribam līdz 1. aprīlim draudzīgi šķirties.  Attiecībā par “SPAR” varu droši apgalvot, ka nebūsim ne kriksīti sliktāki,

kādi esam tagad. Sortiments paliks līdzšinējais, turklāt klāt nāks jauns”.


Kā portālam irliepaja.lv sacīja Spunde: "Zīmola maiņas laikā veikali turpinās strādāt ierastajā režīmā, nodrošinot visu produktu un preču klāstu. Pārtikas veikalu plauktos pakāpeniski parādīsies "SPAR" preču zīmes produktu klāsts. Tāpat veikalos varēs iegādāties preces no Baltijas valstu ražotājiem, kā arī produktus no vietējiem Latvijas uzņēmumiem".


Kompānija "SPAR Latvija" reģistrēta 2021.gada jūlijā, tās pamatkapitāls ir 250 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".


"SPAR" sāka darbību 1932.gadā ar vienu veikalu Nīderlandē, patlaban tīklā darbojas vairāk nekā 13 500 veikalu 48 pasaules valstīs. 2021. gadā "SPAR" tīklam tika pievienoti 840 jauni veikali un sasniegts 41,2 miljardu eiro apgrozījums.


Pirmo "SPAR" veikalu Liepājā, Zemnieku ielā 60, pērn augusta nogalē atklāja Nīderlandes vēstniece Latvijā, paužot, ka "SPAR" ir "īsts holandiešu veiksmes stāsts".