Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pirms diviem mēnešiem atklātajā maršrutā Rīga –Liepāja kopumā pārvadājusi 1752 pasažierus.

Savukārt lidmašīnas piepildījums sasniedzis vidēji 47,3%, portālu informēja Alise Briede, A/S "Air Baltic Corporation” korporatīvās komunikācijas vadītāja.

Viņa norādīja, ka jaunā reisa līdzšinējais pieprasījums un vietu piepildījums ir atbilstošs sākotnējām prognozēm. Pirmajos divos mēnešos pārdoti vairāk nekā 3000 biļešu – 52% biļešu iegādāti tikai lidojumiem starp Rīgu un Liepāju, bet 48% –  tranzītlidojumiem, caur Rīgu savienojot Liepāju ar pārējiem "airBaltic" galamērķiem. Pieci populārākie tranzītlidojumi Liepājas maršrutā ir Londona, Maskava, Kopenhāgena, Berlīne un Hamburga.

"Reiss ir populārs gan latviešu, gan ārzemnieku vidū un, protams, īpaši novērtēts liepājnieku starpā. Savienojums ar Rīgu ir ērts gan Kurzemes, gan Lietuvas ziemeļrietumu reģiona iedzīvotājiem," informēja Briede.

Pēc viņas sacītā, katra savienojuma pirmie darbības mēneši aviācijā visbiežāk patieso potenciālu demonstrē pakāpeniski, tādējādi pilnīga reisa komerciālā analīze būs iespējama vien rudenī.

Pēc viņas teiktā, ņemot vērā to, ka reisa pieprasījums ir atbilstošs sākotnējām prognozēm, šajā vasaras sezonā cenu politiku mainīt nav plānots. Vienvirziena biļetes cena – sākot no 15 eiro.
Lidsabiedrība iekšzemes lidojumus starp Rīgu un Liepāju sāka šogad 16.maijā.

"airBaltic" pērn nopelnīja 1,2 miljonus eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā 2015.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 19,5 miljoni eiro. Savukārt lidsabiedrības apgrozījums pērn bija 286 miljoni eiro, kas ir aptuveni par 1% vairāk nekā 2015.gadā.