Datu valsts inspekcija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru aicina mazos un vidējos uzņēmumus uz praktisku klātienes semināru 24.maijā no pulksten 11 līdz 12.30, "Impact Hub", Strautu ielā 4, Liepājā, lai iepazīstinātu ar būtiskākajiem personas datu aizsardzības pamatprincipiem un uzņēmuma privātuma politikas izstrādi.

Šajā pasākumā būs iespēja ne tikai uzzināt to, kas ir personas datu aizsardzība, bet arī praktiski kopā ar ekspertiem izveidot uzņēmuma privātuma politiku un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, informē "A.W.Olsen&Partners" projektu direktore Rūta Grikmane.

Interesenti aicināti reģistrēties līdz 22.maija pulksten 15, izmantojot tiešsaistes saiti forms.gle/o8FxLQEN2xRCnJg28. Vietu skaits ierobežots. Tāpat aicina reģistrētos dalībniekus līdzi ņemt savu datoru, lai izmantotu to meistarklasē.

"Personas datu apstrādē, ko veic uzņēmēji, būtiskākais faktors ir tieši komersantu godprātība, jo informācija par klientu paradumiem mūsdienās ir zelta vērta, lai uzņēmēji varētu piedāvāt individuālus pakalpojumus. Šis apstāklis reizēm ir kā kārdinājums lielākas peļņas gūšanai, rīkojoties pretēji datu aizsardzības pamatprincipiem," skaidro Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka, "lai personas datu apstrāde noritētu atbilstoši un saprātīgi, svarīgi atcerēties, ka pārmērīgu datu uzkrāšana un apstrāde bez attiecīgā juridiskā pamatojuma nav atļauta un personas datu aizsardzības jautājumiem uzmanība jāpievērš jau pakalpojuma izstrādes laikā."

Tie, kuri noteiktajā datumā uz meistarklasi nevar ierasties, varēs sekot līdzi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras mājas lapas informācijai par semināra noskatīšanos tiešsaistē 5.jūnijā no pulksten 14 līdz 15.30.

Praktiski semināri mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tiek rīkoti Datu valsts inspekcijas kampaņas "Dati ir vērtība – sargā tos!" ietvaros, lai palīdzētu komersantiem izveidot privātuma politiku un tādējādi ievērotu Datu aizsardzības regulu, kas stājusies spēkā pirms pieciem gadiem.