Publicitātes foto.

Portāls irliepaja.lv uzrunāja iekšlietu ministra padomnieku, liepājnieku Māri Gulbi, lūdzot novērtēt premjerministra Krišjāņa Kariņa darbu, vadot un uzraugot "Covid-19" krīzi, kā arī izteikt savu viedokli par to, vai valstī pieņemtie noteikumi ārkārtējās situācijas apstākļos ir pietiekami stingri un, galvenais, vai arī mūsu valstī, tāpat kā, piemēram, Vācijā nevajadzēja piemērot daudz stingrākus sodus par noteikumu ignorēšanu.

Māris Gulbis: "Valdības darbu vērtēju kā haotisku un ne visai apmierinošu, jo pabalstus tomēr vajadzēja maksāt fiziskajām personām, līdzīgi kā Vācijā.  Valsts pieder visiem valsts pilsoņiem, ne tikai uzņēmējiem.

Pirmo reizi sabiedrībai vajadzēja sajust, ka aiz muguras stāv izpalīdzīga valsts, ne tikai neizdevusies vara.

Jāatzīst, ka brīžiem valdības "šaubas" padara situāciju vēl sliktāku. Dzīves kvalitāte pazemināsies visiem, bet valsts vara zaudēt negrib faktiski neko. Krīzes apstākļos brutāli par 20 procentiem vajadzēja samazināt ierēdņu armiju. Tik un tā šobrīd sadarbība ar valsti notiek attālināti. Turklāt pēdējo desmit gadu laikā e-pārvaldē ieguldīti ap 100 miljoniem eiro. E-pārvalde taču tādēļ tika radīta, lai aizvietotu daļu ierēdņu armijas.

Ja es šobrīd būtu premjers, "Covid- 19" seku likvidēšanai ķertos klāt aizsardzības budžetam, jo mēs šobrīd atrodamies reālā kara situācijā. Turklāt Aizsardzības ministrijas budžets par 250 miljoniem eiro pārsniedz Iekšlietu ministrijas šā gada budžetu.

Uzskatu, ka no paša sākuma vajadzēja maksimāli testēt iedzīvotājus. Šobrīd vīrusu visvairāk izplata asimptomātiskie "Covid" slimnieki, kuri paši to nenojauš, un tas, ka atšķirībā no Skandināvijas, Latvijas iedzīvotāju atbildība un disciplīna klibo: maskas?! Ķīna šobrīd ir atvērta, bet ar noteikumu, ka jānēsā maskas. Acīmredzot efekts no masku nēsāšanas ir.

Policijai šobrīd pārmet, ka aktīvi nesoda par ārkārtas stāvokļa neievērošanu. Manuprāt, atbildība tomēr vairāk jāuzliek uz sabiedrības pleciem. Policijai jau tāpat darba daudz. Zādzību skaits atkal pieaug. Jāatzīst, ka "Covid" paretinājis arī tiesību sargājošo iestāžu darbinieku rindas. Neesmu pārliecināts, vai, teiksim, Liepājā šobrīd pietiek resursu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā, kur nu vēl spēka ierobežojumu kontrolei. Mans vēstījums – sabiedrībai pašai vairāk jādisciplinējas. Policejisku valsti taču neviens negrib.

Sabiedrība šobrīd ir sašķelta divās līdzīgās daļās. Somijā, piemēram, visi ir uz viena viļņa. Tur atbalsts policijai ir 93 procenti, mums – 60 procenti.

Esam nabadzīga Eiropas Savienības valsts, tādēļ tagad visiem ir tik grūti."