Kalendārā atzīmētās svētku un sēru dienās pie namiem tiek izkārts valsts karogs. Diemžēl, ir gadījumi, kad par šo valsts simbolu atklāti ņirgājas. Vai apzināti?

Kārtējais necieņas akts pret Latvijas karogu, kuram šajās dienās būtu jāplīv, godinot varoņus, kuri atdevuši savas dzīvības par Latvijas neatkarību, redzams Ģenerāļa Baloža ielā pie nama nr.45. Agrāk šajā namā rosījās bijušā Saeimas deputāta Valērija Kravcova uzņēmums "Komandors", bet nu nams stāv pamests. Kas zin, varbūt namam ir tik negatīva aura, ka pat bez agrākā latviešu valodas ignoranta saimniekošanas Latvijas simboliem te nav lemts tikt godātiem. Tomēr bez emociāliem spriedumiem ir arī likumdošana, kuras ieverošana vēl nav atcelta.

Proti, Latvijas valsts karoga likuma 3. pants skaidri nosaka, ka Latvijas valsts karogu aizliegts lietot:

1) pie ēkām, kas atrodas avārijas stāvoklī;

2) pie ēkām, kuru fasāde tiek remontēta;

3) citās nepiemērotās vietās un apstākļos.

Likums arī nosaka, ka aizliegts lietot bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu Latvijas valsts karogu.

Vietā jautāt, kur raugās modrās pašvaldības policijas acis, kuras citkārt ierauga katru nenotīrīto rudens lapu uz trotuāriem pie Ezermalas privātnamiņiem vai ar tādu pašu ērgļa vērīgumu fiksē gadījumus, kad pilsētas autostāvvietās kāds aizmirsis norādīt apstāšanās laiku. Savādi, bet aptuveni 200 metru tālāk krustojumā ar Nākotnes ielu stāvēja pašvaldibas policijas spēkrats, pie kura policisti, tērzējot, acīmredzot gaidīja autobusu, kuros viņi kontrolē bezbiļetniekus. Nav šaubu, ka jādaratas arī šis darbs, tomēr  netīrais karogs Ģenerāļa Baloža ielā pie nama, pie kura karogam nenāktos būt, apkauno ne tikai šos policistus, bet arī pilsētu, valsti un sabiedrību kopumā, kas tiem pašiem policistiem maksā algu.