Reģistrēšanās pārgājienam "Coastline Trek" jau rit pilnā sparā, taču Liepājas puse pat nav sniegusi oficiālu informāciju, nav reklāmas baneru un plakātu uz afišu stabiem.

Līdz pārgājienam atlicis tikai mēnesis un reģistrācija jau notiek, turklāt, kā teikts pārgājiena oficiālajā lapā, dalības maksa, tuvojoties pasākumam, kļūs lielāka un reģistrācija pat var tikt pārtraukta, ja dalībnieku skaits kļūs pārāk liels, taču masu mediji pat nav saņēmuši informāciju, ka pārgājiens notiks 11.maijā, nerunājot nemaz par sīkākām detaļām!

Par to, ka pārgājiens būs arī šogad, irliepaja.lv uzzināja 17.janvārī Pilsētas attīstības komitejas sēdē, kur piedalījās Lietuvas starptautisko pārgājienu rīkošanas organizācijas "Trenk Turas" vadītājs Deivids Urbanavičs un arī Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa, lai lūgtu konceptuālu atbalstu piekrastes pārgājiena rīkošanai. Konceptuālu atbalstu viņi saņēma, un vēlāk arī arī finansiālu atbalstu 10 000 eiro apmērā (pērn – 15 000 eiro).

17.janvāra sēdē Urbanavičs  informēja, ka 2018.gadā no 5000 pārgājiena dalībniekiem 4500 bijuši Lietuvas pilsoņi, taču pārgājiena rīkotāju mērķis esot, lai dalībnieku sastāvs būtu puse uz pusi Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji, un vajadzētu panākt, lai Liepājas pārgājienā piedalītos vairāk rīdzinieku. Tikai interesanti, kā to iecerēts panākt, ja pat liepājniekiem vēl nav bijusi nekāda informācija? Toties Lietuvas pusē gan informācijas netrūkstot, zināja sacīt pārgājiena atbalstītāju pārstāvis.

LRTIB vadītāja Inta Šoriņa janvārī izteicās, ka pērn organizatorisko darbu no Liepājas puses darījis tūrisma birojs (piesaistot Liepājas Vieglatlētikas klubu ar tā prezidentu Reini Rozīti – irliepaja.lv), bet "neesam pasākumu rīkotāji, un arī biroja kapacitāte ir jāizvērtē, tāpēc šogad esam pagājuši solīti malā". Taču biroja kapacitāte ir stiprināta, un tas arī šajā reizē ir "Trenk Turas" partneris, tātad tam jāuzņemas atbildība gan par dalībnieku piesaisti, gan saprātīgu pašvaldības piešķirtās naudas izlietojumu. Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne LRTIB funkciju gan definēja visai savdabīgi: "LRTIB atbalsta (pārgājiena rīkotāju "Trenk Turas" – irliepaja.lv) ar tehnisko izmaksu segšanu Liepājas pilsētā".

Pērn, kad pārgājiens notika pirmoreiz, informācija par iespēju pieteikties pārgājienam, parādījās jau janvāra vidū, šogad, kad visam jau vajadzētu ritēt daudz raitāk, un informācijas kampaņai vajadzēja sākties vismaz reizē ar reģistrācijas sākšanos, informācijai iespējams uzdurties tikai kaut kur sociālajos tīklos vai pārgājiena mājaslapā, par kuru zina vienīgi tie, kas tajā jau piedalījušies iepriekš.