Re:TV: Pagājušajā gadā nepietiekama skolēnu skaita dēļ tika apvienotas divas Liepājas mazākumtautību skolas, izveidojot jaunu izglītības iestādi – Liepājas Liedaga vidusskolu. Konkursā uz tās direktora amatu bija pieteikušies 5 pretendenti. Izvērtēšanas komisija lēma par labu Izglītības un zinātnes ministrijas darbiniecei Ingai Zeidei, par kuru vienprātīgi nobalsoja visi deputāti.

Pie Liepājas domes notika pikets, kur daži Liedaga vidusskolas audzēkņi un viņu vecāki protestēja pret šīs skolas direktora amata konkursa rezultātiem. Skolēnu vecāki pauda šaubas, vai viņa bijusi labākā kandidāte, un vai izvēli viņai par labu nav noteicis fakts, ka savulaik mācījusies vienā klasē ar Liepājas mēru Jāni Vilnīti.

Vecāki izteicās, ka pēc viņu informācijas, uzskata, ka cilvēks, kurš ieguva 1.vietu, ir nepareiza izvēle. Viņi vēlas zināt, cik atklāts bija konkurss, uzsverot, ka grib redzēt tā kritērijus. Tiek bilsts, ka pašreizējais direktors skolā strādā jau vairākus gadus, vēloties, lai viņš paliek.

Inga Zeide, Liepājas Liedaga vidusskolas jaunā direktore, stāsta, ka, ja viņai būtu jāpieņem sevi darbā, viņa to darītu savas pieredzes un izglītības dēļ. Lai gan skolēnu vecāki uzskata, ka jaunajai direktorei nav pieredzes vadīt skolu, tā nav tiesa – viņa 15 gadus ir vadījusi privātu izglītības iestādi Rīgā.

Inga Zeide vadījusi Comunication Teacher Group valodu skolu un tagad Latvijas Universitātē studē pedagoģijas doktora programmā. Liepājas mērs Jānis Vilnītis nenoliedz vairākus skolēnu vecākus uztraukušo faktu, ka savulaik Zeide bijusi viņa klasesbiedrene, taču uzsver, ka pats nav piedalījies viņas kandidatūras izvērtēšanā.

Zeide kā prioritāti jaunajā darbā noteikusi izglītības kvalitātes celšanu un neizslēdz iespēju vidusskolu pārveidot par ģimnāziju, taču vispirms vēl jāveic Liedaga vidusskolas akreditācija.
Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja uzsver, ka tas būs liels izaicinājums, kas palīdzēs direktorei iejusties jaunajā “ampluā”. Jāpiebilst, Inga Zeide darbu Liedaga vidusskolā sāks šī gada 1. jūlijā.