Juris Raķis ir vēsturnieks un nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Liepājā. "Gada liepājnieks 2019" titulu saņem par unikālu vēsturisku materiālu atspoguļojumu grāmatā "Noslēpumainā Karosta" un apjomīgu Liepājas vēsturiskā mantojuma apzināšanu un popularizēšanu 2019.gadā.

Vairāk nekā desmit gadu garumā Juris Raķis rīkoja talkas Karostā, lai sakoptu un iztīrītu bijušā cietokšņa nocietinājumus, kuri nu kļuvuši par apliecinājumu ne tikai brīvības cīņām, bet arī kļuvuši par iecienītu tūrisma objektu. Jura Raķa darbs beidzot ir vainagojies panākumiem – atklāta "Brīvības taka", kuras izveidošanai viņš veidoja vēsturisko pamatojumu, sagatavoja informāciju planšetēm un maršrutu Liepājas gidiem. Vienā no ievērojamākajiem cīņu objektiem – Redānā tika atklāts piemiņas akmens Lāčplēša ordeņa kavalierim Robertam Radziņam.

Pateicoties Jura Raķa aktivitātēm, Karostas Lāčplēša parkā 2019.gada augustā izveidota piemiņas vieta Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kuri šo apbalvojumu saņēmuši par kaujām pie Liepājas.

Ilggadēja sadarbība starp Liepājas garnizona militārajām vienībām un pilsētas sabiedrību, ko veicinājis tieši Juris Raķis, ļāvusi, lai 2019. gada 11. novembra lāpu gājiens kļūtu par grandiozu pasākumu arī Latvijas mērogā.