Liepajalv: Arta Gertnere ir Liepājas Reģionālās slimnīcas hemodialīzes nodaļas virsārste. "Gada liepājnieks 2019" titulu Arta Gertnere par izcilām spējām, sniedzot profesionālu palīdzību pacientiem un risinot negaidītas situācijas slimnīcas darbā.

2019./2020. gadu mijā negaidīti no ierindas izgāja slimnīcas hemodialīzes aparāti. Pateicoties ārstes Artas Gertneres profesionalitātei, kā arī spējai nekavējoties reaģēt negaidītās un ekstremālās situācijās, visi pacienti, kuriem tas bija vitāli nepieciešams, hemodialīzi saņēma noteiktajā laikā. Izrādot izcilas organizatores spējas, daktere Gertnere sazinājās ar kolēģiem Ziemeļkurzemes slimnīcā un noorganizēja pacientu apkalpošanu šajā klīnikā. Liepājas Reģionālās slimnīcas Hemodialīzes nodaļā ik dienas nieru aizstājterapija tiek veikta ap 30 pacientiem ar akūtu vai hronisku nieru mazspēju.

Kad A. Gertnere sāka strādāt slimnīcā, viens no viņas mērķiem bija attīstīt arī peritoneālo mājas dialīzi, kas veiksmīgi īstenots. Būdama nefroloģe Arta Gertnere strādā vienā komandā ar urologiem, jo bieži vien pacientiem ir vajadzīga gan nefrologa, gan urologa konsultācija. Ārste uzskata, ka strādājot ar kolēģiem vienā komandā, pacientus var ātrāk un pilnvērtīgāk gan izmeklēt, gan arī ārstēt. Pateicoties Artas Gertneres profesionalitātei, iejūtībai un atsaucībai, ļoti daudz cilvēku uz Liepāju brauc ārstēties arī no citām Kurzemes pilsētām un novadiem.