Šogad kopumā visās oficiālajās Latvijas peldvietās, arī Liepājā, ūdens kvalitāte bijusi laba, apkopojot datus par peldvietu ūdens kvalitāti, secinājusi Veselības inspekcija (VI).

Kā aģentūru LETA informēja VI Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Gusarova, 2014.gada oficiālajā peldezonā VI veikusi ūdens paraugu ievākšanu un analizējusi 54 oficiālajās peldvietās – 33 jūras piekrastes peldvietās un 21 iekšzemes ūdeņu peldvietā – sešās upes peldvietās un piecpadsmit ezeros vai ūdenskrātuvēs.

Liepājā ir trīs oficiālas peldvietas – grants karjers "Beberliņi", Dienvidrietumu peldvieta un Pludmale pie stadiona. Šajās peldvietās ūdens paraugi oficiālā peldvietu monitoringa ietvaros tika ņemti visas oficiālās peldsezonas laikā – no 15.maija līdz 15.septembrim. Ūdens kvalitāte peldsezonas laikā vērtējama kā laba, portālu informēja Gusarova Ar visu oficiālo peldvietu ūdens pārbaužu rezultātiem varat iepazīties šeit.

Veselības inspekcijā nav informācijas no Liepājas novada, ka šajā reģionā būtu veiktas papildus ūdens paraugu analīzes neoficiālajās peldvietās.

Ieteikums nepeldēties maija vidū tika noteikts Dubultu pludmales peldvietā, savukārt peldēšanās aizliegums mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ jūnijā tika noteikts tikai Bābelītes ezerā, Rīgā, taču pēc atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums abās peldvietās vairs netika konstatēts.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad oficiālo peldvietu sarakstam tika pievienotas trīs jaunas peldvietas – peldvieta "Rumbula" Daugavā, Rīgā, Ezera ielas peldvieta Lielupē, Jūrmalā, un Lielezera peldvieta Limbažos.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad 23 pašvaldības veica peldūdens kvalitātes pārbaudes par saviem līdzekļiem savas teritorijas neoficiālajās peldvietās, pārbaudot vairāk nekā 100 peldvietas. Kopumā šajā peldsezonā ūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās ir bijusi laba, peldūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās stipro lietusgāžu dēļ pasliktinājusies tikai pēdējo nedēļu laikā.

Lai arī oficiālā peldsezona ir noslēgusies, daudzi peldētgribētāji vēl izmanto iespēju pavadīt laiku pie ūdenstilpēm. VI aicina saglabāt vērīgumu, peldoties ūdenstilpēs, – jāizvērtē iespējamie riski un sava peldētprasme, jāizvairās no straujas ieiešanas aukstā ūdenī un pārgalvīgas rīcības, nedrīkst lietot alkoholu, tāpat jāizvairās no peldēšanās duļķainā, zili zaļganā ūdenī, kura virsmu klāj plēve. Uzturēšanās šādās ūdenstilpēs rada dažādu saslimšanu risku.

VI pateicas visiem iedzīvotājiem, kas dalījās savā pieredzē par peldvietu izvēles kritērijiem, aizpildot aptaujas anketu VI mājaslapā. Aptaujas gaitā iegūtie dati un iedzīvotāju viedokļi tiks apkopoti, izvērtēti un par tiem būs pieejama informācija VI mājaslapā.