Lai iegūtu padziļinātu izpratni par Karostas kanāla, Baltijas jūras un Liepājas ezera unikālajām vides īpašībām un ekoloģisko stāvokli, aicinām piedalīties pētnieciskajā pārgājienā 11. augustā pulksten 15.30 (tikšanās pie Oskara Kalpaka tilta (Liepājas ostas pārvaldes ēkas)). Pārgājiena dalībnieki, Latvijas Hidroekoloģijas institūta un Biedrības "Baltijas Krasti" pētnieku un vides ekspertu pavadībā, varēs iejusties zinātnieku lomā, izmēģinot dažādas pētnieciskās aktivitātes un eksperimentus. Pārgājiens tiek organizēts projekta Nr. NFI/AK/02 "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi" ietvaros, portālu informēja biedrības ‘’Baltijas Krasti’’ komunikācijas speciāliste Anete Naruška.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens - ar vai bez priekšzināšanām par ūdeņu ekoloģiju, jo pārgājiena laikā būs iespēja iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar vidi un ūdens kvalitāti.

Cilvēku darbība un tās rezultātā radītās vides un klimata izmaiņas būtiski ietekmē ūdens ekosistēmu un kvalitāti. Baltijas jūras ekosistēma ir unikāla, taču intensīvas un nepārdomātas cilvēku radītās ietekmes rezultātā tā ir uzskatāma par vienu no piesārņotākajām jūrām pasaulē. Karostas kanāla un Liepājas ezera piesārņojums sev līdzi nes liecības par nepārdomātām rīcības izvēlēm pagātnē.

Šis izzinošais pārgājiens rosinās domāt par to, kādi procesi notiek dabā, kā mūsu ikdienas rīcība ietekmē vidi, kā varam izvairīties no pagātnes kļūdu atkārtošanas un kā veidot labāku vidi mūsu nākotnei.

Pārgājiena kopējais maršruts plānots 4 kilometru garumā. Tiekamies 11.augustā pulksten 15.30 pie Oskara Kalpaka tilta, dienvidu pusē (Liepājas ostas pārvaldes ēka, Oskara Kalpaka iela 119), lai dotos uz pirmo darba staciju pludmalē. Pēc pirmās darba stacijas apmeklējuma, pasākuma organizētais autobuss dalībniekus nogādās līdz nākamajam pieturas punktam pie Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars". No koncertzāles tālāk pastaiga vedīs uz Zirgu salas putnu vērošanas torņa darba staciju. Pasākumam ir iespējams pievienoties jebkurā no pārgājiena pieturas punktiem (par to, lūdzu, miniet anketā vai telefoniski).

15.30 tikšanās pie Oskara Kalpaka tilta (Liepājas ostas pārvaldes ēkas)
17.00 pieturas punkts pie Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars"
17.30 pieturas punkts pie Zirgu salas putnu vērošanas torņa

Aicinām dalībniekus apģērbties laikapstākļiem piemēroti, padomāt par ūdensnecaurlaidīgiem apaviem un dzeramo ūdeni.

Pārgājiens ir bezmaksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots. Aicinām pieteikt dalību pārgājienā reģistrējoties ŠEIT.


Pārgājiens tiek organizēts projekta Nr. NFI/AK/02 "Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi" ietvaros. Projekts norisinās ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021.gada perioda programmas "Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide"  finansiālu atbalstu.