Laivu nomas uzņēmums "Sofijas Laivas”, sadarbībā ar picu restorānu "Čili Pica”, izsludina viktorīnu skolēniem "Ko Tu zini par Vārtājas upi?”.

Uzvarētāju trijniekam balvā paredzēta ekspedīcija laivās un picu pikniks visai klasei. Atliek vien pareizi atbildēt uz 20 jautājumiem par Vārtājas upi, lai kopā ar savu klasi baudītu šo vasaru laivās, protams, piekožot gardu picu. Jautājumi un informācija par viktorīnu atrodama šeit.

Cauri gadsimtiem šīs upes nosaukumi locīti dažādās mēlēs. Reti kura Latvijas upe varētu lepoties ar tik daudz vārdiem. Reiz tā bija pazīstama kā Wartha, Warthayen un Wartaja. Vēlāk tās vārds kļuvis krietni latviskāks: Vārtava, Vārtaga, Krizberga. Līdz mūsdienās nepilnus 70 km garā un Latvijas dienvidrietumos esošā skaistule tikusi pie sava pašreizējā nosaukuma – Vārtāja.

Lai arī Vārtāja nebūt nav no lielākajām Latvijas upēm, tā slēpj sevī ne mazums noslēpumu un laika gaitā uzkrājusi bagātīgu vēstures bagāžu.

„Sofijas Laivas” un „Čili Pica” piedāvā iepazīt šo interesanto upi gadskārtējā skolu viktorīnā „Ko Tu zini par Vārtājas upi?”