"Uzņēmums, ar kuru noslēgts līgums – SIA "Tranzīts-L" – ir uzsācis vētras seku novākšanu pilsētā un šis darbs turpināsies visas nedēļas garumā, varbūt pat ilgāk," portālam irliepaja.lv pastāstīja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.


Pēc Štāla sacītā operatīvi jau sazāģēti un aizvākti piektdienas pēcpusdienā nolūzušie vairāk nekā 30 koki pilsētas publiskajās teritorijās, proti, "padsmit" pilsētas ielās. Darbi turpinās arī šajā nedēļā.


Foto: irliepaja.lv.


"Arī namu apsaimniekotāju un privātīpašnieku pienākums ir savā teritorijā savākt nolauztos zarus un lapas," atgādināja Štāls.


Par laimi, cilvēki nav cietuši lielajā piektdienas vētrā, kuras kulminācijā vēja ātrums sasniedza 27 metrus sekundē, sacīja Štāls, taču cietušas vairākas būves un automašīnas.


Foto: irliepaja.lv.


Kā novēroja portāls irliepaja.lv, vētras sekas redzamas arī pašā pilsētas centrā – Kungu ielas 4 pagalmā. Tur milzīga kastaņa, izgāžoties kritusi uz silikātķieģeļu mūra žogu, kas savukārt nogāžoties sabojājis pagalmā stāvošo automašīnu. Pēc tam koks uzgūlies mājas jumtam, sabojājot arī to. Laimīgā kārtā kādreizējā Aptieku pārvaldei piederējusī ēka ir tukša.