Papildināts. iepājniece Guna Skabarniece pirmdienas, 22.augusta, vakarā fotoattēlos fiksējusi kadrus, kad kāda ostas firma, pārkraujot kravu, piesārņo gaisu.

"Fotografēts no Buru ielas [tā atrodas starp Oskara Kalpaka ielu un Brīvostas ielu, robežojas ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas teritoriju] pagalma pēc sešiem vakarā. Trešajā attēlā redzams, kāda no rīta izskatījās mana automašīna – pārklāta ar tumšu, grafītam līdzīgu biezu putekļu kārtu," portālam pastāstīja liepājniece.

Arī citi liepājnieki sociālajos tīklos raksta par šo gadījumu un melniem putekļiem, kas klājuši palodzes un logus.

Lūdzot izskaidrot notikušo Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldei, sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece sniedza šādu atbildi:

"Fotogrāfijās redzamais nekādā gadījumā nav normāls pārkraušanas process (krautas antracīta ogles). Negadījums noticis 22. augusta vakarā, kad pārkraušanas iekārtai pārplīsa filtrs, kā rezultātā veidojās paaugstināta putekļainība, kas nekavējoties tika novērsta,".

Kura ostas firma šādi rīkojusies un kas bija pārkrautā viela, SEZ pārstāve nepaskaidroja.

Papildināts. Pēc publikācijas portālā esam saņēmuši šādu papildinājumu iepriekš sniegtajai SEZ atbildei:

"LSEZ SIA "Ekers Stividors LP" atvainojas  iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām. Diemžēl neviens tehnoloģiskais process nav pasargāts no tehniskām kļūmēm. Šajā gadījumā pārplīsa pārkraušanas iekārtas filtrs, kā rezultātā veidojās paaugstināta putekļainība, kas nekavējoties tika novērsta."