Treāsdien, 8. septembrī, pulksten 20.07 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma izsaukumu uz Veco ostmalu Liepājā, kur Tirdzniecības kanālā bija redzama noplūdusi ķīmiska viela.


Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ūdenī ir ķīmiskas vielas plankums aptuveni simts metru garumā, ar kopējo platību 300 m2. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja teritoriju, bet noplūdes avotu neatrada – tika uzstādītas absorbējošās bonas aptuveni 50 metru garumā, lai savāktu noplūdušo vielu. Pulksten  22.03 darbi notikuma vietā pabeigti. Notikuma vietā strādāja arī Valsts Vides dienests un Liepājas specialās ekonomiskās zonas pārvaldes Ostas kapteiņa dienests. 


Papildināts. Valsts vides dienests (VVD) pārbaudē nav konstatējis piesārņojuma avotu Liepājā Tirdzniecības kanālā un pieļauj, ka, visdrīzāk, naftas plankuma izcelsme saistīta ar vēsturisko piesārņojumu un ūdens līmeņa maiņu kanāla akvatorijā, ziņo LETA, ko informējusi VVD pārstāve Daina Vārpiņa.

Pārbaudot vakar, 8.septembrī, saņemto sūdzību par Liepājā, Tirdzniecības kanālā, Vecās ostmalas 43 rajonā notikušo naftas produktu noplūdi, VVD nav konstatējis pierādījumus, ka to būtu varējusi radīt krastā esošā saimnieciskā darbība vai piestātnē pietauvotie peldlīdzekļi.

Vārpiņa sacīja, ka pēc saņemtā ziņojuma par naftas produktu noplūdi Liepājā Tirdzniecības kanālā VVD pārbaudi sāka 8.septembra vakarā, tomēr tumsas dēļ vizuāli konstatēt naftas produktus ūdenī vairs nevarēja un pārbaudi atsāka šorīt.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vakar sniegtās informācijas, Tirdzniecības kanālā no Liepājas ostas 82.piestātnes virzienā uz Tramvaju tiltu tika konstatēts 100 metrus garš un trīs metrus plats naftas produktu plankums. VUGD, ņemot vērā straumes virzienu, 8.septembra vakarā notikuma vietā izvietoja naftas produktus absorbējošās bonas 50 metru garumā.

Šorīt, veicot uzraudzības pārbaudi, VVD konstatēja, ka no Liepājas ostas 82.piestātnes virzienā uz 81.piestātni gar krastu aptuveni 50 metru garumā un vidēji 1,5 metri platumā stiepjas naftas produktu plankums.

Kopējais aprēķinātais izplūdušo naftas produktu daudzums ir 0.0027 kilogrami. Tas tiks savākts pirms bonu izņemšanas ar absorbējošo paklāju palīdzību, norādīja Vārpiņa.