Liepājas Būvvalde sagatavojusi arhitektūras plānošanas uzdevumu 19.gadsimtā celta trīs koka ēku kompleksa Kungu ielā 15/19 renovācijai.

Būvvaldes pieminekļu aizsardzības inspektore Ilze Bernāte pastāstīja, ka seno ēku kompleksu paredzēts atjaunot, respektējot to vēsturisko veidolu, tāpat netikšot palielināts būvju apjoms, un arī fasāžu apdares atjaunošanā nebūs novirzes no sākotnējā ēku projekta. Jaunie logi būšot no koka, un paredzēts atjaunot arī vēl saglabājušās krāsainā stikla vitrāžas. Renovācijas projektu izstrādājis arhitektes Agitas Lieģes birojs.

Kā izdevās noskaidrot, ēku komplekss ir divu Liepājā reģistrētu uzņēmumu – SIA "Dīzelis" un SIA "Sale and Rent" kopīpašums. SIA "Dīzelis" kā savu darbības profilu norādījis degvielas un naftas produktu tirdzniecību. Mazāk informācijas ir par SIA "Sale and Rent", kura juridiskā adrese reģistrēta kādā Karostas tipveida nama dzīvoklī. Kā noskaidroja portāls, šī 2011.gada nogalē dibinātā uzņēmuma vienīgā īpašniece ir metāllūžņu pārstrādes uzņēmuma "Tolmets" kādreizējā grāmatvede Iveta Cimbala.

Kādreizējais pieminekļu inspektors Gunārs Silakaktiņš zina stāstīt par ēku vēsturisko izcelsmi. 19.gadsimtā gruntsgabals piederējis ebreju Jakuboviču ģimenei, kuri turējuši arī fotodarbnīcu tagadējās Graudu ielas un Pasta ielas stūrī. Gadsimta beigās gruntsgabalu ieguvusi cita ebreju ģimene – Silicki. Viņiem bijušas trīs meitas, un katrai no tām Silicki uzcēluši pa īres mājai. Tā komplekss ieguvis neoficiālu nosaukumu "Trīs māsas".

Pēc Otrā pasaules kara namu liktenis bijis līdzīgs neskaitāmu citu nacionalizēto īpašumu liktenim. Pēc neatkarības atjaunošanas un denacionalizācijas likuma pieņemšanas tos atguvusi viena no Silicku meitām, Francijas pilsone Irēna Aptere. Pēc tam nami nonākuši pašreizējo īpašnieku, SIA "Dīzelis" īpašumā. Uzņēmums sākotnēji namus gribējis nojaukt, taču  nav saņēmis šādu atļauju.