Kāds Liepājas viesis, kurš mūsu pilsētu bija apmeklējis oktobra pēdējā piektdienā, portālam irliepaja.lv pauda neviltotu izbrīnu par redzēto pilsētas centrā ap Rožu laukumu.


Lasītāja foto.


Rīdzinieks raksta: "Iebraucu pilsētas centrā, un mani gandrīz ķēra trieka, ieraugot garas baltu telšu rindas. Vispirms iedomājos, ka Liepājā laikam slimnīcas pārpildītas, tāpēc pilsētas vadība atļāvusi ierīkot telšu pilsētiņu, kur ievietot slimniekus. Bet, mazliet apdomājoties, nospriedu, ka tik traki nevarētu būt. Nākamā doma, kas iešāvās prātā – varbūt Liepājas ostā ienācis kāds prāmis ar bēgļiem, kuri ātrumā kaut kur bija jāizmitina. Taču kāpēc pilsētas centrā?!"


Lasītāja foto.


Apskatot atsūtītās fotogrāfijas, secinājām, ka rīdzinieks maldījies, jo tajā piektdienā pilsētas centrā notika rudens ražas dižtirgus, ko rīkoja biedrība "Etno Liepāja". Tātad acīmredzot teltis bija saistītas ar šo notikumu.


Lasītāja foto.


Tirdziņi ir laba lieta, lai gan šajā reizē rīkotājiem nebija gājis tik labi, jo sestdien pašvaldības pārstāvji dižtirgu slēdza. Tiesa, ne jau tā savdabīgā vizuālā tēla dēļ, bet tāpēc, ka neesot bijuši nodrošināti nepieciešamie aizsardzības pasākumi pret "Covid-19" sērgu.


Lasītāja foto.


Gan jau dižtirgus rīkotāji būs no kļūdām mācījušies, un nākamreiz izdosies, kā nākas. Tomēr, lai netraumētu pilsētniekus un pilsētas viesus, nebūtu par sliktu, ja tirdziņu rīkotāji saskaņotu arī tirdzniecības vietu vizuālo izskatu vai vismaz paprasītu padomu pilsētas galvenajai māksliniecei.


Jo, vai tad tā ir jābūt, ka gadatirgu nevar atšķirt no lauka lazaretes vai bēgļu nometnes?