Portāla lasītājs, liepājnieks portālam jautā – vai ir likumīgi izvietot pie namu fasādēm apaļos satelītantenu „šķīvjus”, kas bojā skatu?

Liepājnieks raksta: „Siguldas ielā 11 ir skaista, atjaunota māja, pie kuras fasādes pievienoti satelīta šķīvji. Manuprāt, tie bojā kopējo skatu. Bet vai tas vispār ir likumīgi?”

Viņš arī novērojis, ka līdzīga situācija ir daudzviet Liepājā. Taču ir arī pretēji gadījumi. Kā raksta portāla lasītājs, piemēram, pie ēkas Graudu 43 agrāk bijis daudz satelīta anteņu, taču tās aizvāktas. „Kāpēc neturpināja sakātot pilsētu? Cik protokolu par šādu pārkāpumu uzrakstījusi pašvaldības policija?” – vaicā liepājnieks.

Uzdotos jautājumus pārsūtījām Liepājas Būvvaldei, un sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls mums atbildēja:

„Portāla lasītāja novērojums ar bildēm ir nodots vai par to informēti Būvvaldes speciālisti! Paldies! Vai uzsāksim lietvedība, šobrīd nevaru atbildēt. Situācija ir jāpārbauda!

Iepriekš jau laikam visiem medijiem izsūtīju tekstu par satelītantenām. Būvnoteikumos (sk.šeit) teikts: „satelītantenas aizliegts izvietot ēku ielas un gala fasādēs, kas pārredzamas no publiskās ārtelpas””.

Iepazinies ar šo atbildi, liepājnieks tomēr izteica neizpratni – ēkai Siguldas 11 ielas jeb publiskā puse formāli ir nelielais servitūts, kas to nodala no Palangas ielas nekustamajiem īpašumiem, taču vispārskatāmākā tā ir tieši no iekšpagalma puses.

„Ja formāli ievēro noteikumus, tad šajā gadījumā viss ir kārtībā, taču patiesībā ir tieši otrādi...”