Liepājas ielas nav pārbagātas atkritumu urnām, bet tās, kuras ir, izskatās cita par citu baisāk. Vai tā tam ir jābūt?

Atkritumu urnas ir ne tikai pagalam noskretušas, tās ir arī ļoti dažādas, par kādu vienotu dizainu runāt nav vērts. Jā pirms pāris gadiem pie sabiedriskā transporta pieturām parādījās it kā interesantākas atkritumu urnas, bet drīz vien tās pazuda, vietā atstājot vien stabiņus, pie kurām bija piestiprinātas. Tagad tās jau nomainītas ar vecajām urnām, tādām pašām, kā attēlā redzamā, kas kādā darba dienas pēcpusdienā nofotografēta pašā pilsētas centrā – Lielajā ielā pie optikas salona. Šur tur ir redzamas viena stila urnas – gar veloceliņu paralēli pludmalei, arī pie pludmales izejām pirms kāda laika parādījās jauni soli ar urnām, taču nez kādēļ tie atkal bija citā stilā. Jāatzīst, soliņu un urnu gādātāji ir izdomas bagāti un, katru reizi ķerot pie šīs tēmas, pasniedz atkal ko jaunu. Vai labāku, izskatīgāku, funkcionālākā, piemēram, tādas urnas, no kurām Liepājas vējš, kaijas un vārnas nevarētu izraut atkritumus ārā un izmētāt pa visu apkaimi? Diemžēl ne.

Režijas klasiķis Konstantīns Staņislavskis esot teicis, ka teātris sākas no garderobes, varbūt pilsēta sākas ar atkritumu urnām?

Būs simts jaunas urnas
Komunālā pārvalde, vaicāta, pēc kādiem principiem, noteikumiem, koncepcijas tā vadās, gādājot un izvietojot atkritumu urnas, sniedza šādu, sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla sagatavotu atbildi:

"Attēlā redzamo atkritumu urnu (runa ir par betona kasti Lielajā ielā – irliepaja.lv) Komunālā pārvalde nav ne novietojusi, nedz arī apsaimnieko.

Ir jāvēršas pie uzņēmēja vai ēkas īpašnieka, kas to novietojis pie sava veikala vai īpašumam piegulošajā teritorijā (uz ietves) vai arī jāvēršas pašvaldības policijā - par atkritumu nesavākšanu.

2019.gada budžetā ir piešķirts finansējums 100 jaunu atkritumu urnu piegādei un uzstādīšanai pilsētas centrālajā daļā.

Iepirkums izsludināts 2019.gada 18.aprīlī, piedāvājumi atvērti 8.maijā. Iepirkuma priekšmets ir 100 (viens simts) jaunu atkritumu urnu piegāde. Atkritumu urnu dizains ir saskaņots ar Būvvaldi, bet funkcionalitāte ar Komunālo pārvaldi.

Izvēloties urnu dizainu, ņemts vērā, lai urnas būtu vandaļu drošas, lai atkritumus iespējami nevarētu izvilkt putni vai izdzenāt vējš.

Urnas izskata ziņā būs vienkāršas, nedaudz masīvas, saderīgas ar dažādiem soliņiem, kuru tuvumā tās paredzēts novietot.

Kad būs zināmi iepirkuma rezultāti, par urnu izvietošanu informēsim papildus".