Liepājas oficiālajās peldvietās uzstādītas informatīvas zīmes, kuras norāda, ka šajās peldvietās ir laba ūdens kvalitāte un ir atļauts peldēties.

Oficiālās peldvietas ir jūrmala, pie centrālās glābšanas stacijas un glābšanas torņa Vaiņodes ielas galā, kā arī Beberliņos, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Veselības inspekcijas speciālisti ūdens kvalitāti peldvietās pārbaudīs visu peldsezonu – no 15. maija līdz 15. septembrim.

Atgādinām, ka neoficiālajās peldvietās – pie „pakaviņa”, Liepājas ezerā, Airītes ielas galā, un 14.novembra bulvāri pie atpūtas takas „Prieks” – uzstādītas zīmes „Peldēties aizliegts”. Šajās peldvietās ūdens kvalitāte var būt zema, ūdens var būt piesārņots un peldēties ir bīstami. Aizliegums peldēties liecina, ka peldoties šādā ūdenī pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa – zarnu trakta infekcijas slimībām.

Speciālisti atgādina par drošu peldēšanu. Peldēšanās sezonu ieteicams uzsākt, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18 grādus. Peldēšanai izvēlies drošu, speciāli izveidotu un iekārtotu peldvietu. Informē krastā palikušos par to, cik ilgi, cik tālu plāno peldēt un vai nirsi zem ūdens. Vienmēr pieskatiet viens otru, lai nelaimes gadījumā varētu savlaicīgi palīdzēt.