Apmeklētāji, aktīvi balsojot, titulu "Rožu karaliene 2022" piešķir rožu šķirnei "Chandos beauty" (attēlā) no Vitas Hartmanes rožu kolekcijas, otrajā vietā atstājot "Mody Blue" no Māras Ozolas rožu kolekcijas, bet trešajā vietā  – "Ingrid Bergman" no Arņa Bunkas rožu kolekcijas, informē Liepājas Latviešu biedrības nama komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga.

Nedēļas nogalē, no 8. – 10. jūlijam, Liepājas Latviešu biedrības nama foajē piepildīja rožu aromāts un apmeklētāju pulki, jo notika liepājnieku un Liepājas viesu iemīļotā rožu ziedu izstāde. Tajā ar savām kolekcijām piedalījās četri rožu audzētāji un kolekcionāri: Verners Maido no stādaudzētavas "Jelgavas rozes", Māra Ozola no Talsiem un liepājnieki Arnis Bunka un Vita Hartmane, apmeklētājiem piedāvājot novērtēt 220 ziedus un 170 rožu šķirnes.

Par absolūtu apmeklētāju favorītu un titula "Rožu karaliene 2022" ieguvēju kļuva roze – šķirnes "Chandos beauty" pārstāve – no Vitas Hartmanes rožu kolekcijas. Šīs šķirnes rozēm raksturīgi ir gaiši krēmkrāsas ziedi ar aprikožu rozā nokrāsu. Rozei piemīt spēcīgs aromāts, ko apbrīnoja un kā savas izvēles pamatkritēriju izvirzīja arī izstādes apmeklētāji savos balsojumos. Tai ir lielas, glancētas lapas, kas papildina dekoratīvā krūma izskatu. Roze zied bagātīgi teju visu sezonu. Otrajā vietā palika rozes zieds (šķirne "Moody Blue") no Māras Ozolas rožu kolekcijas.

"Moody Blue" šķirnes rozēm ziedi ir lieli, ļoti aromātiski. Krāsa sākumā ir piesātināti ceriņzila ar violetu ziedlapu ārmalu, kas ar laiku nedaudz izbalo, un zieds kļūst sudraboti violets. Atšķirībā no citām tējhibrīda rozēm tādā tonī, šī šķirne veido kuplu krūmu un bagātīgi zied. Tai piemīt arī ļoti laba noturība pret slimībām.  Savukārt trešo vietu ieguva rožu kolekcionāra Arņa Bunkus izlolotais roze zieds. Tā šķirne "Ingrid Bergman" ir klasiskas formas tējhibrīdroze sarkanā krāsā ar vieglu aromātu. Ziedlapiņas izvēršas garā, eleganta pumpurā, kas ir gandrīz melns. Ziedi parasti parādās pa vienam, tie ir blīvi, pildīti, kas labi pacieš gan karstus, gan lietainus laika apstākļus. Krūms ir spēcīgs, kompakts un ar izcili zaļu lapojumu. Tas ir izturīgs pret slimībām.

Atgādinām, ka nākamā būs liliju ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā, ko apmeklētāji varēs apskatīt un baudīt no 22. – 24. jūlijam, savukārt augusta beigās visus priecēs un par jauno mācību gadu atgādinās gladiolu izstāde.

Ziedu izstādes interesentiem pieejamas bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam.