No sestdienas, 21.novembra, līdz 5.decembrim tiešsaistē un arī laukumā pie Liepājas Universitātes galvenās ēkās Lielā ielā 14 būs aplūkojama atvērtās mākslas izglītības cikla "Open Lab" 2020.gada radošo darbnīcu rezultātu izstāde.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja izstādes kuratore Anna Priedola, no 7.augusta līdz 25.oktobrim Liepājā un tiešsaistē norisinājās trīs diskusijas un radošās darbnīcas, kuras vadīja Latvijā pazīstami mākslinieki kopā ar mākslas studentiem un interesentiem caur mākslas praksi pētot kādu no šobrīd aktuālām tēmām sabiedrībā.

Radošo darbnīcu "Krīze" vadīja mākslinieku apvienība "GolfClayderman", un tās rezultātā tapa trīs video performances. Darbnīcā "Dzimtes locījumi" fotogrāfe un performanču māksliniece Vika Eksta dalībniekus iepazīstināja ar tēla veidošanas principiem, bet Annemarija Gulbe - ar fotogrāfiskiem izteiksmes līdzekļiem dzimtes diskursa atveidē.

Savukārt radošo darbnīcu par tēmu "Drošticamība" vadīja jauno mediju mākslinieki Gints Gabrāns un Andris Vētra. Darbnīcas rezultātā tika "ganīti algoritmi un radīti mākslas darbi bez oriģināla un autorības".

Priedola klāstīja, ka sarežģīto tēmu izpētē darbnīcas dalībniekiem palīdzēja diskusijās pieaicinātie eksperti - krīzes psihologs Gints Kapenieks, literatūrzinātniece Zanda Gūtmane, kuratore Jana Kukaine un filozofijas lektors un pētnieks Igors Gubenko, kuru interešu lokā ir feminisma filozofijas studijas, kā arī mediju teorētiķe, asociētā profesore Ilva Skulte.

Tiešsaistes izstādi, kā arī diskusiju video ierakstus būs iespējams aplūkot projekta "Open Lab" interneta mājaslapā openlab.mplab.lv.