Projekta "Ielu mākslas portreti Liepājas ielās" ietvaros Liepājā ieradies pasaules līmeņa grafiti mākslinieks no Itālijas Ozmo. Viņa darbi runā skaļāk par vārdiem – grandiozi daudzstāvu ēku sienu gleznojumi Milānā, Londonā, Romā, Maiami, Baltimorā, Šanhajā, Parīzē, Gdaņskā un daudzās citās pasaules pilsētās neatstāj vienaldzīgu nevienu. Mākslinieks Liepājā viesosies līdz pat jūlija beigām, sniedzot neaizmirstamu priekšnesumu – uz vairāk nekā 150 m2 mājas sienas Pasta ielā 24 taps jūras, vēja un vilinošās pilsētas simbolisks atainojums mūsdienīgā izpildījumā, vienlaikus saglabājot Ozmo raksturīgās atsauces uz pasaulslaveniem mākslas darbiem un mitoloģiskiem tēliem.

Ar mākslinieku būs iespēja tikties arī klātienē meet&greet pasākumā 23.jūlijā, "Red Monkey Pop Up" bārā, Liepājā, Vecā ostmala 53, kur Ozmo prezentēs un parakstīs savu darbu grāmatu "Ozmo, 1998 – 2018 / Graffiti, street art, paintings. Evolution of an artist".

"Lielformāta mākslas darbi pilsētvidē ir strauji augoša mākslas izpausme visā pasaulē, kas augsta līmeņa sniegumu padara pieejamu ikvienam un ļauj mākslai kļūt par katra garāmgājēja ikdienu, ne tikai galeriju ekskluzīvu preci," savu ideju īstenot šāda veida projektu skaidro tā autors, Liepājas pludmales kafejnīcas "Red Sun Buffet Beach Bar" līdzīpašnieks Mareks Alberts. "Šī projekta ietvaros līdz šī gada rudenim taps kopumā trīs darbi, kas papildinās pilsētas tūrisma objektu karti un piedāvās tiešām kvalitatīvu mūru mākslu. Ļoti ceru, ka veiksmīgi uzsāktā iniciatīva reiz pāraugs ikgadējā mūru mākslas festivālā," turpina M.Alberts.

Ozmo ir itāļu mākslinieks, kurš savu radošo darbību sāka, veidojot komiksus, bet drīz vien pievērsās rakstniecībai un gleznošanai. 2001.gadā viņš iestājās Florences vizuālās mākslas akadēmijā Milānā, aizsākot sadarbību ar pasaules lielākajām mākslas galerijām. Neilgi pēc tam, pieņemot segvārdu Ozmo, kļuva pazīstams iespaidīgo sienu gleznojumu dēļ. Vairāk informācijas par mākslinieku pieejams: ozmo.it/ozmo/biography.

Projekts "Ielu mākslas portreti Liepājas ielās" tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu un Liepājas pludmales bāra "Red Sun Buffet Beach Bar" līdzfinansējumu. Īpašs paldies "Red Monkey Pop Up" bāra īpašniekam Mark Dieler un itāļu restorānam "Bel Cibo ristorante". Tehnisko atbalstu nodrošina SIA "Storent".