Komunālie dienesti ziņo, ka būtiskas problēmas aukstums Liepājā nav radījis, intervijā "Rietumu radio" norādīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija").

Viņš skaidroja, ka visas videonovērošanas, luksoforu un apgaismojuma sistēmas strādā kā nākas. Arī "Liepājas ūdens" ziņo, ka arī visas pilsētas ūdensapgādes, kanalizācijas un attīrīšanas sistēmas aukstums nav skāris. Sūdzība gan bijusi par vienu brīvkrānu jeb ielas pumpi, kas aizsalis Baidzeles ielā.

Apkopojot izsaukumu datus, secināts, ka šobrīd avārijas dienesta darbiniekiem nākas steigties palīgā privātīpašumu īpašniekiem, kuru neapkurināmos bēniņos un kāpņu telpās aizsaluši stāvvadi.

Sesks piebilda, ka SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" pārraudzītajās celtnēs trešdien, kad bija lielākais aukstums, bija aizsaluši ūdensvadi 7 namos – galvenokārt koka namos Jaunliepājā un vecajā apbūvē. "Liela nozīme veiksmīgajā pārziemošanā ir tam, ka preventīvi dienesti jau gatavojās aukstumam – sētnieki tika aicināti aiztaisīt vaļējos logus, nosiltināt caurules, daudzās mājās stāvvadi aprīkoti ar elektrisku sildvadu, kas neļauj aizsalt."

Viņš uzsvēra, ka lielajā salā tramvaja tilta rekonstrukcijas darbi nedaudz gan tika traucēti un sliežu nomaiņas process virzījās lēnāk, nekā plānots, bet visi pamata darbi un komunālo dienestu darbība traucēta netika.

Vaicāts par to, kā aukstums ietekmēja patversmju darbību, Uldis Sesks norādīja, ka no 140 gultasvietām aizņemtas bija ap 110. "Pieaugums ir, taču, ja būs nepieciešams, var uzņemt arī vairāk pārnakšņotājus. Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un par ikvienu gadījumu, ja ir bažas par cilvēka veselību un dzīvību, ziņot Pašvaldības policijai vai izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķus."