Šajā nedēļas nogalē sagaidīsim Jūras svētkus. Piektdien, 8.jūlijā, visas dienas garumā no pulksten 9 līdz 17 Rožu laukumā rosīsies Latvijas amatnieki un mājražotāji, kas uz Liepāju atvedīs savus darinājumus , meistardarbus un produktus no tuviem un tāliem Latvijas novadiem, informē biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne

Rožu laukumā Jūras svētkos būs iespēja iegādāties reti nopērkamus produktus: kūpinātus lucīšus, butes, karpas un lašus no Lapmežciema, Rudzupuķu maize no Smiltenes, pašu audzētu kaņepju produktus, arī šokolādi, pašu ražotu mājas saldējumu, būs arī alus no Cesvaines, un slavenais Brenguļu alus, pašu gatavotas miega mīļlupatiņas mazuļiem, apgleznoti smilšu mīklas cepumi.

Varēs nogaršot un nopirkt dažādus saimniecēm noderīgus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus. Atbalstīsim vietējos Latvijas mājrašotājus no Siguldas, Tukuma, Kuldīgas, Embūtes, Rūjienas, Dobeles, Ķeguma, Bauskas un arī visiem Liepājas novadiem! Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti ekoloģiski mājas sieri, dažādas žāvētas zivis, kūpināta gaļa, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, augļu sukādes un atspirdzinoši no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni, Skrīveru saldumi.

Savukārt, pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, sudraba etnogrāfiskas rotas, ar rokām apgleznotu linu, trikotāžas cepures, kleitas. Piedāvājums būs gan pieaugušajiem,gan mazajiem un arī lielākiem bērniem.

Tirdziņā būs atvesti akmens un koka dizaina virtuves aksesuāri no Kocēnu pagasta , varēs iegādāties arī dažādus dzintara darinājumus, aromātiskās sveces, dabīgo kosmētika, tamborētas somas, induviduāli adītus džemperus, kā arī dekoratīvus stādus piemājas dārziem.

Laipni aicinām visus uz Jūras svētku amatnieku un mājražotāju tirdziņu Liepājā, Rožu laukumā! Savukārt, sestdien 9.jūlijā tirdziņš norisināsies Jūrmalas parka teritorijā.