Tā sauktais Romas dārzs, nesen vēl pazīstams kā biznesa un darījumu centrs "De Rome", mainot īpašnieku, grasās mainīt arī izskatu, un ne tikai to.

"Pašlaik notiek šī Liepājas vēsturiskā kompleksa tehniskā apsekošana un diskusijas ar arhitektu Agri Padēli-Līnu par skaistās ēkas nākotni," portālam pastāstīja SIA "Zivju iela" valdes loceklis Ivars Kesenfelds.

Pēc viņa teiktā, Romas dārzs tiks maksimāli atjaunots vēsturiskā izskatā, un vārda tiešā nozīmē tiks atvērts liepājniekiem: "Starp Zivju ielas 3 ēkas iekšpagalmu un Rožu laukumu nebūs barjeras (durvis). Pompozā kapara ieejas nojume jau ir demontēta. Tiks likvidēta arī noejas trepju "ambrazūra" uz bijušo kurpju veikalu. Tādejādi ieejas mezgls tiks kaut cik atgriezts kādreizējā izskatā. Ēkas iekšpagalmā jeb Romas dārzā būs reāls dārzs. Starp citu, iekšpagalmam piemīt ideāla akustika."

SIA "Zivju iela" tuvākā laikā plāno arī atjaunot un paplašināt kādreizējā mūzikas kluba "Pablo" telpas pagrabstāvā.

Patlaban tiek slietas sastatnes pie iekšpagalma fasādes, demontētas pagalma flīzes, lai atjaunotu betona pārsedzes hidroizolāciju un sakārtotu lietus ūdens kanalizācijas sistēmu. Otrā stāva biroja centrā tiek vekts kosmētiskais remonts.

Domājam arī par to, kā labāk izmantot nepabeigtās “latgaļu pirts" (iesāktais un tā arī nepabeigtais ūdens relaksācijas centrs "Roma SPA") telpas, kas atrodas zem Romas dārza. Daudzi liepājnieki pat nenojauš, ka Zivju 3 pazemes telpu reālā kvadratūra ir lielāka par ēkas virszemes kvadratūru!"

Uzziņa
Ēku Zivju ielā 3 1881.gadā projektēja Makss Pauls Berči. Apļveida ēka ar dārzu vidū sākumā bijusi tirdzniecības nams – pasāža (Remedlova tirdzniecības nams) ar viesnīcu "Hotel de Rome" otrajā stāvā.

Kādu laiku ēkā darbojies arī uzņēmēja Otto Švarca restorāns.

Viesnīca šeit funkcionēja līdz padomju varas sabrukumam.

20.gs. 90.gados ēkas atjaunošanai izveidoja SIA "Roma Plaza". 2002.gadā par uzņēmuma īpašnieku kļuva Juris Jaunzems. Pēc tam ēka nonāca "Ektornet Real Estate Latvia" īpašumā. Nesen tā pārdota SIA "Zivju iela".