Sestdien, 17.maijā, no pulksten 12 pie Universitātes „Europe Direct” informācijas centrs organizē izglītojoši izklaidējošu pasākumu par vides saudzēšanu un atkritumu pareizu apsaimniekošanu.

Pasākuma laikā tiks demonstrēti interesantākie eksponāti no unikālā „Liepājas RAS” atkritumu muzeja poligonā “Ķīvītes”, bet Liepājas uzņēmums “Eko Kurzeme” informēs par akciju “IR koks” un makulatūras nodošanas iespējām mūsu pilsētā.

Sadarbībā ar LiepU Eko padomi būs iespēja uzzināt noderīgu informāciju par mūsu ikdienā saražoto atkritumu kaitējumu videi, kāds iepakojums ir saudzīgāks dabai un kā ikviens var efektīvāk organizēt savu atkritumu apsaimniekošanu.

Aizraujošas priekšnesumus rādīs elektrovelosipēdu ražotāji “Blue Shock Bike” sadarbībā ar biedrību “JCI Latvia” Liepājas nodaļu.

Pulksten 13 norisināsies zibakcija “Domā zaļi – stampā skaļi”, kad gan dalībnieki, gan skatītāji, vienlaicīgi ar kāju sapresēs plastmasas 5 l pudeli, radot lielu troksni un piesaistot uzmanību.

Reizē tas būs aicinājums pirms atkritumu izmešanas konteineros, tos sapresēt, lai samazinātu vidē nonākušo atkritumu masu, kā arī tos izmest dažādiem atkritumiem paredzētajās īpaši marķētajās atkritumu urnās.