Jau četrus gadus privātsākumskolas "Varavīksne" audzēkņi dzīvo blakus graustam. Tā drupās ir salauztas šīfera plāksnes, kuru putekļi ir bīstami veselībai.

Par šo problēmu irliepaja.lv informēja portāla lasītājs.

Sazinoties ar pašvaldības policiju, kura tālāk informāciju nodeva Liepājas domes Būvvaldei, esam sānēmuši vairākas atbildes.

"Būvvaldē šorīt ir saņemta Pašvaldības policijas vēstule un fotoattēli, lai mēs izskatām iesniegumu, kura autors ir norādījis uz Uliha ielas 47 nekārtībām un, iespējams, kaitīgiem putekļiem, kas varētu būt bīstami blakus esošās bērnu iestādes apmeklētājiem.

Par to, ko tur iespējams darīt, informēsim, kad būvinspektors sazināsies ar ēkas īpašnieku, apmeklēs īpašumu un uz vietas izvērtēs esošo situāciju.

Īpašumā ir bijis ugunsgrēks, taču joprojām nav savākti degušās saimniecības ēkas gruveši, kas no ielas puses gan nav redzami.

2015. gada minētajam īpašumam ir mainījies īpašnieks."

Pagājušajā nedēļā saņēmām šādu ziņu no Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla:

"Liepājas pilsētas Būvvalde ir informējusi ēkas un zemes gabala īpašnieku, ka 2017. gada 26. aprīlī ir saņemta Pašvaldības policijas informācija par bīstamu objektu Uliha ielā 47, Liepājā, kur ugunsgrēka seku rezultātā bojāta šķūņa konstrukcijas apdraud blakus esošu īpašumu iemītnieku, tai skaitā bērnudārza apmeklētājus.

Būvvaldes būvinspekcija šā gada 2. maijā uz vietas pārliecinājās par minētā šķūņa mūra sienu un izdegušo koka konstrukciju vizuāli un tehniski slikto stāvokli.

Ņemot vērā sabiedriskās drošības apdraudējumu, Būvvalde īpašniekam norādījusi uz nepieciešamību nekavējoties pieņem lēmumu par īpašuma sakārtošanu, un līdz 2017. gada 31. maijam informēt par veiktajiem un plānotajiem pasākumiem.

2015. gadā Būvvaldē ir akceptēta projekta dokumentācija ēkas Uliha ielā 47, Liepājā, fasādes vienkāršotai atjaunošanai.

Te notiek būvdarbi, nekustamā īpašuma teritorija ir slēgta un nepiederošu personu iekļūšana ir novērsta."