Izmaiņas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumos, kas turpmāk liegs pludmalē ienest stikla taru, pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis vērtē pozitīvi.

Vienlaikus viņš norāda, ka kontrolēt jauno noteikumu ievērošanu nebūs vienkārši, raksta LETA.

Kā "Rietumu Radio" atzina Dīķis, aizliegums pludmalē ienest stikla taru ir pamatots, jo sasistu pudeļu un citas stikla taras lauskas apdraud atpūtnieku, jo sevišķi bērnu, drošību un veselību.

Runājot par iespējām sodīt noteikumu neievērotājus, Dīķis atzina, ka "izkontrolēt visus pludmales apmeklētājus, kā tas notiek pirms koncertiem, nebūs iespējams". Papildus divām pašvaldības policijas kājnieku un velosipēdistu patruļām, kuru ikdienas patrulēšanas maršrutā ir arī pludmale, jauno noteikumu ievērošanu uzraudzīs arī glābšanas dienesta darbinieki, kuri vēro pludmalē notiekošo. "Glābšanas dienesta darbiniekiem nav tiesību noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu, taču viņi par novērotajiem pārkāpumiem var operatīvi ziņot policijas patruļām," skaidro Dīķis.

Jautāts par sodiem, pašvaldības policijas priekšnieks sacīja, ka "katrs gadījums un situācija tiks izvērtēta individuāli", un norādīja, ka pirmajā reizē policijas darbinieki, visticamāk, izteiks brīdinājumu, - bargāks sods varētu sekot pēc atkārtota pārkāpuma.

Līdz šim nevienu apmeklētāju par stikla taras ienešanu pludmalē Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki vēl nav sodījuši.

Jau ziņots, ka šovasar atpūtnieki, dodoties uz Liepājas pludmali, vairs nedrīkstēs nest līdzi stikla taru, par izmaiņām "Rietumu Radio" iepriekš informēja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Pagājušajā Liepājas domes sēdē pieņemtās izmaiņas "Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumos" paredz mainīt vietu pludmalē, kur turpmāk būs atļauts nodarboties ar kaitošanu, burāšanu.

Liepājas Pašvaldības policija šīs prasības stingri kontrolēs.

Jaunais pludmales zonējuma plāns paredz vairākas izmaiņas, kas ietekmēs suņu īpašniekus un aktīvās atpūtas cienītājus. Turpmāk suņus pie pavadas varēs vest pastaigāties pludmalē no Kūrmājas prospekta gala līdz Dienvidu molam, kā arī no Vaiņodes ielas gala līdz pludmales Dienvidu robežai. Savukārt kaitotāju un burātāju sportiskajām aktivitātēm atvēlēta pludmales zona no Kūrmājas prospekta līdz Dienvidu molam, kurā var iebraukt pa Roņu ielu, kā arī pludmales dienvidu gals aiz Vaiņodes ielas.

Kā informēja Ansiņš, izmaiņas pašvaldības noteikumos neietekmēs liepājniekus un pilsētas viesus, kuri labprāt sauļojas kaili. Nūdistu pludmale arī turpmāk atradīsies aiz Dienvidu kapsētas, un, kā sola pašvaldība, tuvākajā laikā pludmalē tiks uzstādītas informatīvas zīmes, kas atpūtniekiem palīdzēs orientēties.