Papildināts. Portāla lasītājs Igors, kurš aizvadītajā sestdienā īsi pēc pulksten  astoņiem no rīta bija bijis pludmalē, atverot svītrainās būdiņas durvis, juties nepatīkami pārsteigts.

Igors portālam irliepaja.lv raksta: "Tualetes ir atgriezušās pludmalē. Taču tās pat nav izmazgātas. Kādas rudenī aizveda, ar tādu saturu atveda. Smirdoņa jūtama vairāku metru attālumā. Eiropā (esmu redzējis Vācijā) katru reizi, kad izsūknē saturu, arī mazgā no visām pusēm. Vai Liepājā tiešām nav sanitārie dienesti, kam tas jākontrolē? Vai arī tautas kalpi nolēmuši, ka mums, kam nav iespēju atpūsties dārgos kūrortos, būs labi tāpat?"
 
Portāla lasītāji arī sūdzējušies, ka šogad tualetes novietoties pārāk tuvu ūdens malai, kas kādā brīdī var beigties ar to, ka viss to saturs nonāk jūrā.

Portāls lūdza Komunālo pārvaldi sniegt skaidrojumu liepājniekiem. Pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls raksta:

"Attēlā redzams, ka tualetē uz grīdas ir smiltis. Tās vienmēr tur nonāk ar apmeklētāju kājām un apaviem. Brīvdienās pludmalē notika sporta pasākums, kura laikā tualetes izmantoja liels skaits cilvēku. Tualetes pēc notikušā pasākuma ir iztīrītas un sakoptas.

Saplaisājušais spogulis, ja būs iespējams, tiks noņemts no tualetes sienas.

Tualetes tuvu jūrai šobrīd ir izvietotas tāpēc, ka liedagā ir lieli sausu un irdenu smilšu sanesumi, pa kuriem neiespējami braukt ar tehnisko transportu. Tikko būs nolijis lietus un smiltis sablīvēsies, tualetes ar tehniku pārvietos tuvāk kāpām, kur tās atradušās citus gadus Pašreizējā vieta – tuvu ūdens līnijai – nav piemērota.

Tualetes pludmalē novietotas, lai, pirmkārt, nodrošinātu minētā sporta pasākuma apmeklētāju vajadzības".

Piebildīsim, ka attēlā arī redzams, ka pods un pisuārs ir klāts izžuvušām urīna pēdām, kas liecina, ka tie nav tikuši mazgāti. Savukārt portāla lasītājs, kurš iesūtīja attēlus, apgalvo, ka sestdien pulksten astoņos no rīta piejūras pārgājiens "Coastline Trek'19. Liepāja with Gjensidige" tikko bija sācies, parasto pludmales apmeklētāju jūrmalā tikpat kā nebija, un tualetes neviens (nerunājot par lielu skaitu) neapmeklēja.

Papildināts. Kā portālu informēja Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis, Veselības inspekcija ir vērsusi Liepājas domes uzmanību uz tualešu stāvokli un iedzīvotāju sniegto informāciju, jo Liepājas pludmales peldvietu apsaimniekotājs ir Liepājas pašvaldība. Inspekcija no savas puses veiks peldvietu kontroli sezonas laikā, kad būs peldēšanai piemēroti un patīkami apstākļi un sagaidāms vislielākais peldētāju skaits.

Inspekcijas apsekošanas laikā peldvietās tiek kontrolēts tās higiēniskais stāvoklis, ieskaitot tualetes, kā arī peldvietu labiekārtojums, prasības drošībai un sabiedrības informēšanai.