Pirmdien, 2.aprīlī, Liepājā notiks svinīga ceremonija par godu krasta apsardzes patruļkuģa "Cēsis" saņemšanai no AS "Rīgas kuģu būvētava" (RKB).

Šis ir otrais "SWATH" tipa militārais kuģis ne vien Eiropā, bet arī pasaulē, un otrais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas tiek būvēti bruņoto spēku vajadzībām.

Kuģis tiks izmantots ne tikai militārām vajadzībām, bet arī civiliem mērķiem - cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā. Divkorpusu patruļkuģis veiks patrulēšanas un glābšanas darbus, to varēs aprīkot arī ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām, tādējādi pilnveidojot un apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks brigādes ģenerālis Juris Zeibārts, Jūras spēku flotiles komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis un citas amatpersonas.

Pēc Pabrika un RKB valdes priekšsēdētāja Vasīlija Meļņika uzrunas aizsardzības ministrs pasniegs kuģa karogu patruļkuģa "Cēsis" komandierim virsleitnantam Aleksejam Jevstigņejevam, un to iesvētīs JSF kapelāns.

Par kuģa krustmāti iecelta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenā krājumu glabātāja Dace Tabūne.

Patruļkuģu būve norisinās saskaņā ar AM un RKB krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007.gada 21.decembrī. Līgums paredz, ka visus piecus kuģus AM plānots saņemt līdz 2014.gadam.

Patruļkuģiem doti nosaukumi - "Skrunda", "Cēsis", "Viesīte", "Jelgava" un "Rēzekne", kas ir nozīmīgākās Brīvības cīņu norises vietas Latvijas vēsturiskajos reģionos.

Svinīgā kuģa nodošanas/pieņemšanas ceremonija notiks pirmdien pulksten 12 Liepājas ostas 81.piestātnē.