Aizvadītajās brīvdienās sociālajos tīkos raisījās diskusija par to, drīkst vai nedrīkst ar kvadracikliem vizināties kāpās, kāpu mežā vai pludmalē. Fotogrāfs Modris Helds, kurš bija fiksējis braukātājus, atsūtīja fotoattēlus portālam irliepaja.lv ar aicinājumu


"noskaidrot, kurā domes kabinetā izsniedz atļaujas šādiem braucamrīkiem un kas par to sakāms policijas darbiniekiem".

Sazinoties ar pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku Kasparu Vārpiņu, portāls noskaidroja, ka šādas darbības nav atļautas. Kā skaidroja Vārpiņš, Liepājā spēkā ir 2018. gada 19.aprīļa Liepājas domes apstiprinātie saistošie noteikumi Nr.8 "Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi", kuru 6.punktā skaidri pateikts:


"Pludmalē, peldvietās un kāpu zonā aizliegts: 6.1. iebraukt ar transportlīdzekļiem, kuri aprīkoti ar iekšdedzes vai elektriskiem dzinējiem, vai pa sauszemi pārvietojas ar vēja ietekmi un kuri pēc Ceļu satiksmes likuma neatbilst mehāniskā transportlīdzekļa terminam, izņemot specializētos invalīdu transportlīdzekļus, kas tiek izmantoti paredzētajām funkcijām, un transportlīdzekļus, kas paredzēti pludmales apsaimniekošanai vai uzraudzībai".


Par šo prasību pārkāpšanu, ja atbildība nav noteikta citos nozari regulējošos normatīvajos aktos, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajām personām līdz 70 naudas soda vienībām, bet juridiskajām personām līdz 280 naudas soda vienībām.


Viena naudas soda vienība ir 5 eiro.


Tiesa, lai tiktu līdz sodīšanai, pārkāpējs vispirms ir jāpieķer. Tāpēc Kaspars Vārpiņš aicina ikvienu, kurš ir liecinieks šādām izdarībām, ziņot pašvaldības policijas, nevis tikai paust savu sašutumu sociālajos tīklos.