Esam saņēmuši atbildi no pašvaldības policijas uz portāla lasītāja jautājumu, vai kāds tiks sodīts par koku bojāšanu parkā pretī bijušās sanatorijas peldu iestādei.

Lasītājs, kurš portālam atsūtīja vairākus attēlus, kuros redzama barbariska apiešanās ar kokiem kādā privātā teritorijā Jūrmalas parkā pretī bijušās sanatorijas peldu iestādei, jautāja: „Vai kāds par to saņems sodu? Ko saka Liepniece? Vai viņa zina, vai seko līdzi? Ja ne, kurš tad ir atbildīgs? Vai sodi būs? Tik skaisti jauni koki...”

Liepājas domes Vides un veselības daļa, kurai pārsūtījām vēstuli, atbildēja, ka par koku bojāšanu atbildīgs ir īpašnieks, bet „protokolu par konstatēto pārkāpumu var sastādīt policija un nosūtīt pēc piederības attiecīgai institūcijai”.

Šodien saņēmām atbildi no pašvaldības policijas, kurā teikts, ka „ir sastādīts protokols par koku bojāšanu Jūrmalas parkā pretī peldu iestādei. Protokols nosūtīts Reģionālajai vides pārvaldei lēmuma pieņemšanai.”

Portālam atsūtītajai vēstulei bija arī pievienotas fotogrāfijas ar vandaļu nolauztiem kokiem kāpu zonā. Kā portālam raksta pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, „tur darbojušies vandāļi, kas nav noķerti pie rokas, bet tādi gadījumi ik pa laikam notiek. Informācija nodota Komunālajai pārvaldei, lai sakoptu to vietu. Pašvaldības policija regulāri patrulē Jūrmalas parka un kāpu zonas teritorijā, lai šādus gadījumus pamanītu.”

Kā portālam iepriekš skaidroja domes Vides un veselības daļas speciāliste Alda Damberga, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 67.patu "Patvaļīga koku ciršana un bojāšana" fiziskām personām ir no 50 līdz 150 latiem, bet juridiskajām – no 100 līdz 1000 latiem. Sodu, saskaņā ar APK 231.pantu, var uzlikt Vides aizsardzības Valsts iestādes (konkrētajā gadījumā tās ir Reģionālā vides pārvalde vai Dabas aizsardzības pārvaldes Valsts vides inspektori).