Visu februāri notika firmas "Sofijas laivas" gadskārtējā viktorīna skolēniem, kurā piedalījās aptuveni divdesmit komandas. Šoreiz tika pētīts Papes ezers un tā apkārtne.

Atbildot uz 20 jautājumiem, skolēni uzzināja daudz interesanta. Gan par papenieku dīvaino paradumu augstus viesus ietīt dvieļos, gan par to, ka jūrā pie brangiem mencu lomiem var tikt, zvejojot Papes kalvā. Un iespējams, kāds varēs pastāstīt tagad savam paziņam Rucavā vai Papē, no kurienes cēlies viņa uzvārds Ašmanis, jo Papes ezera ziemeļgalā reiz slējusies muiža, kas vecajās kartēs atzīmēta kā Pirathof (jeb Pirātu osta) un vietējie kuģu laupītāji esot bijuši tik naski sava aroda pratēji, ka iesaukti par ašmaņiem! Un varbūt pat kādam izdevās noskaidrot, kur tagad atrodas vecā Papes kapteiņa Jāņa Zemtura Anglijas karaļa dāvātais sudraba tālskatis!
Par tālskati viktorīnas organizētājiem informācijas nav, bet zināms ir kas cits – trīs šī gada viktorīnas "Saliec Papes puzli" uzvarētāji. 1. vietu, atbildot 100% pareizi uz visiem jautājumiem, ieguva DALP 5.vidusskolas 12A klase. Otrie kārtējo reizi palika Sikšņu pamatskolas 9. klase, savukārt trešā vieta pienākas Dzērves pamatskolas 8.klasei.
"Sofijas Laivas" vēlas pateikt lielu paldies visiem, kuri iesūtīja savas atbildes. Tika novērtēts dalībnieku ieguldītais laiks un spēki. Cerams, ka visi tiešām uzzinājāt ko sev interesantu un paliekošu, meklējot informāciju par šo jauko Latvijas dienvidu maliņu – Papi.
"Sofijas Laivas" saka arī lielu paldies cilvēkiem, kuri palīdzēja mums un atbalstīja šīs viktorīnas tapšanā: Rucavas novadpētniecei Guntai Timbrai (Rucavas bibliotēka), Ditai Vasiļjevai ("Čili Pica") un Intam Mednim (Dabas parks "Pape").