Lielākais ES finansētais elektromobilitātes projekts "Green eMotion" aicina visus interesentus Liepājā uz konferenci "Ceļā uz efektīvu elektromobilitātes sistēmu Eiropā".

Konferece notiks 10.februārī, pulksten 9 – 17.30 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, Liepājā, Brīvības ielā 39, informē organizatoru pārstāve Līga Brakovska.

Vienīgajā Baltijas reģiona konferencē tiks apspriesti lielākā ES finansētā elektromobilitātes projekta "Green eMotion" četru gadu laikā iegūtie projekta rezultāti. Projekta mērķis paredz nodrošināt vienotu elekromobilitātes platformu visā Eiropā, atbalstot plašu elektrisko transportlīdzekļu izmantošanu, kas atbilst ES mērķim līdz 2050. gadam par 60% samazināt transportra radīto CO2 izmešu emisiju.

Dalība konferencē ir bez maksas, un tajā ikvienam interesentam būs iespēja veikt izmēģinājuma braucienus ar tādiem izstādē prezentētajiem elektromobīļiem kā "BMW i3", "BMW i8", "Mitsubishi Outlander", "Nissan Leaf", "Nissan e–NV200", "Volvo V60 Plug–in Hybrid" un "Opel Ampera".

Papildus konferencei notiekošajā izstādē varēs iepazīties arī ar Latvijas rallija elektromobīļa ražotāja "Drive eO Tesla Roadster 360" elektrisko sacensību automobili, kā arī jaunākajām nozares tehnoloģijām un uzzināt par elektromobīļu specifikācijām, priekšrocībām un piemērotību Latvijas apstākļiem.

Konferences aicināto viesu vidū ir Liepājas mērs Uldis Sesks, Latvijas Ekonomikas ministre Dana Reizniece–Ozola, Lietuvas Transporta un komunikāciju ministrijas pārstāvji, kā arī vairāku citu Latvijas un Eiropas pašvaldību, valsts un ES institūciju pārstāvji.

Konferences tēmas un galvenie runātāji:
1. Valsts atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai
Dorothee Coucharriere, Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta vecākā ierēdne
Gabriele Giustiniani, Romas pilsētas pašvaldības pārstāve
Heike Barlag – "Green eMotion” projekta koordinatore
2. Priekšnosacījumi ērtākai piekļuvei uzlādes punktiem
Martin Rapos – IBM
Luis de Prada – Cidaut
3. Elektromobiļu uzlādes infrastruktūras izveide
Senan McGrath – ESB ecars tehnnoloģiju nodaļas vadītājs
Marko Auneda – Imperial College London
4. Paneļu diskusija par Somijas, Dānijas, Norvēģijas, Igaunijas un Latvijas pieredzi ceļā uz elektromobilitāti

Pieteikties konferencei var līdz 9.februārim (ieskaitot) mājas lapā http://www.greenemotionlatvia.com, vairāk informācijas http://www.greenemotion–project.eu.