Lai izteiktu atbalstu Ukrainai saistībā ar Krievijas iebrukumu, sniegtu sabiedrībai objektīvu informāciju un veicinātu kopējo izpratni par demokrātijas un brīvības pamatbūtību, Liepājā, Jūrmalas parkā, alejā, kas ved uz pieminekli bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem, no sestdienas, 28.maija, ikviens liepājnieks un pilsētas viesis varēs aplūkot fotoizstādi "Slava Ukrainai! Varoņiem slava!", informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Izstādes ietvaros būs izvietoti 16 stendi ar lielformāta fotogrāfijām no starptautiskām Eiropas ziņu aģentūrām un informāciju par karu Ukrainā. Izstādes kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

"Ir viegli ikdienā piemirst kara šausmas, bet ik dienu tiek iznīcinātas pilsētas un mirst nevainīgi cilvēki. Dzīvot tā, it kā uz mums tas neattiektos, neļauj daudzu sirdsapziņa. Un mēs nevaram ignorēt notiekošo Ukrainā. Joprojām liela daļa arī Latvijā dzīvojošo netic notiekošajam Ukrainā, dzīvo citā informatīvajā telpā. Šī izstāde ir ļoti labs, skaļš un spēcīgs simbols, lai aktualizētu nerimstošās kara šausmas Ukrainā, aktualizētu demokrātijas tēmu, pilsoniskās iniciatīvas nozīmīgumu, vienotību, izpratni par brīvību," sacīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Izstāde veidota, atsaucoties pilsoņu iniciatīvai "Izveidot fotoizstādi Uzvaras parkā par Krievijas veiktā kara postījumiem Ukrainā" platformā "Manabalss.lv". Tā iepriekš bija apskatāma Rīgā, Uzvaras parkā pie padomju pieminekļa, tad tika pārvietota uz laukumu pie Rīgas Kongresu nama – pretī Krievijas vēstniecībai.

Izstāde "Slava Ukrainai! Varoņiem slava!" Liepājā būs skatāma desmit dienas, līdz 6.jūnijam.