15. un 16.maijā Grobiņas novada, Medzes pagasta, Šķēdē, kā arī Pāvilostas novada, Vērgales pagasta, Saraiķos, norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona mācībās tiks trenēti mīnmetēju vadu savstarpējās sadarbības elementi, kas sekmēs vienības mīnmetēju spēju attīstību, ziņo Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību realizējot saskaņā ar valstī noteiktajiem "Covid–19" izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Apmācība notiks ar Liepājas pilsētas domi, Grobiņas novada domi un Pāvilostas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās netiks izmantota ne mācību munīcija, ne arī sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļu 5(7) A Liepāja–Šķēde un pieguļošajiem ceļiem, Grobiņas novada un Medzes pagasta autoceļiem, kā arī par Pāvilostas novada un Medzes pagasta autoceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e–pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!