2021.gada 1.augustā maršrutu tīkla daļā "Liepāja" stāsies spēkā jaunais līgums ar AS "Liepājas autobusu parks", un tas būs spēkā 10 gadus, informē VSIA Autotransporta direkcija sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Tādējādi pasažieri varēs saņemt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā var būt 5,49 gadi. Pirms līguma izpildes uzsākšanas Autotransporta direkcija apsekoja AS "Liepājas autobusu parks" autoparku un pārliecinājās, ka viss, ko uzņēmums solīja, startējot konkursā, tiks izpildīts.

Visi autobusi, ar kuriem tiks nodrošināti sabiedriskā transporta pakalpojumi lotē "Liepāja", ir aprīkoti ar ventilācijas un apkures iekārtām, lai transportlīdzekļa salonā nodrošinātu gaisa temperatūru robežās no +16 0C līdz +24 0C atbilstoši sezonai; autobusu salonā informācija par gaidāmajām maršruta pieturām tiks paziņota audio un vizuālā formātā; sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostu, individuālo apgaismojumu un ventilāciju; ir pieejami bezskaidras naudas norēķini un bezmaksas wi-fi; autobusos ir uzstādīta elektroniskā kontroles ierīce (GPS) un videonovērošana, kas fiksē biļešu tirdzniecības zonu; 56% autobusu ir pielāgoti personu ar ierobežotām spējām pārvadāšanai un tajos paredzēta vieta personai ratiņkrēslā; pasažieru sēdvietas ir numurētas, cipari ir taktili un kontrastē ar pamatni; 37% autobusu ir aprīkoti ar velosipēdu turētāju, kas paredzēts vismaz divu dažāda izmēra velosipēdu pārvadāšanai u.c. Tāpat 10% transportlīdzekļu, kas kursēs šajā lotē, būs bezizmešu.

Maršrutu tīkla daļā "Liepāja" plānotais autobusu nobraukums gada laikā ir 6,1 miljons kilometru, bet maršrutu skaits – 49.

AS "Liepājas autobusu parks" uzvarēja atklātā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā "Liepāja", iegūstot tiesības nodrošināt pasažieru pārvadājumu pakalpojumus turpmākos 10 gadus. Autotransporta direkcija sekos līdzi sabiedriskā transporta pakalpojumu kvalitātei ne tikai līguma uzsākšanas brīdī, bet arī visu 10 gadu garumā, kad tas būs spēkā.

Šobrīd līgums ar konkursa uzvarētājiem kopumā ir noslēgts deviņās no 16 maršrutu tīkla daļām, kas kopumā sastāda 58% no visa maršrutu tīkla. Lotē "Liepāja", "Kuldīga, Saldus", "Pierīga", "Bauska" un "Daugavpils, Krāslava" līgums stāsies spēkā 2021. gada 1. augustā, bet lotē "Cēsis", "Ogre, Aizkraukle", "Jēkabpils, Preiļi, Līvāni" un "Limbaži, Sigulda" – 2022. gada 1. jūlijā. Savukārt lotē "Talsi, Tukums", "Jelgava, Dobele", "Valmiera, Valka, Smiltene", "Gulbene, Alūksne, Balvi", "Madona", "Rēzekne, Ludza" un "Ventspils" konkursa procedūra turpinās.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.