Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienesta (VUGD) rosinātās izmaiņas likumdošanā, lai atturētu makšķerniekus kāpt uz bīstama ledus, ir atbalstāmas, taču īstenot dzīvē tās būs sarežģīti.

Tā "Rietumu Radio" atzina VUGD Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas, raksta LETA.

Kā atzina VUGD pārstāvis, ledus apstākļi Latvijas novados ir ļoti atšķirīgi, tāpēc nav iespējams valstī noteikt vienotu datumu, pēc kura atrašanās uz ledus būtu bīstama. Ledus biezums atšķiroties arī vienā pilsētā vai novadā esošās ūdenstilpēs - to ietekmē daudz un dažādi faktori - straumes, atrašanās vieta u.c.

"Tad būtu jāveic pētījums un jāizstrādā atsevišķi noteikumi katrai konkrētai ūdenstilpei, un kādam būtu regulāri jāseko līdzi ledus apstākļiem, jāmēra ledus biezums, lai zinātu, vai uz tā ir droši atrasties," sacīja Andrijauskas, pieļaujot, ka tas prasītu ievērojamus finanšu resursus.

No VUGD pārstāvja teiktā noprotams, ka pašlaik ledus biezumu neviens nemēra un informācija par drošām vai nedrošām ūdenstilpēm netiek apkopota. "Man kā ugunsdzēsības glābšanas un glābšanas dienesta pārstāvim ir jāsaka, ka atrasties uz ledus ir bīstami," atzina Andrijauskas.

VUGD rosinātās izmaiņas likumdošanā paredz sodīt personas, kas atrodas uz ledus laika periodā, kad tas nav atļauts. Līdzīga kārtība, kā vēsta Latvijas Televīzija, jau pastāv Lietuvā un Igaunijā.