Sinoptiķu prognozes Līgo dienai, vakaram un Jāņiem nav mainījušās – lietus gaidāms daudzviet, un Jāņu dienā tas pat būs ilgstošs. Liepājā 23.jūnijā pa dienu lietu neparedz.

To aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Gan gaidāmajās brīvdienās, gan arī svētku dienās būtiskas laikapstākļu maiņas nav gaidāmas – laikapstākļus reģionā noteiks cikloni un vēsās gaisa masas. Ja naktīs līs mazāk, dienas laikā veidosies gubu–lietus mākoņi, kas daudzviet nesīs īslaicīgu lietu.

Līgo dienā, 23.jūnijā, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus. Nokrišņi būs arī vakarā un nakts sākumā, turklāt lielāka lietus varbūtība ir Austrumu rajonos. Tomēr sinoptiķi uzsver – lietus nav gaidāms visā Latvijā, bet atsevišķos rajonos, un nav arī gaidāms ilgstošs lietus visas nakts garumā. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm 23.jūnijā pa dienu, ap pulksten15, lietus gaidāms lielākajā daļā Latvijas teritorijas. Vietām gan arī skaidrosies. Pa dienu lietus netiek prognozēts Liepājā – tur debesis būs apmākušās. Vakarā, ap pulksten21, lietus tiek prognozēts atsevišķās vietās Zemgalē un austrumu rajonos, kā arī Rīgā.

Jāņu rītā Kurzemi sasniegs jauna lietus mākoņu zona, tāpēc ir gaidāmas intensīvākas lietusgāzes.

Laiks būs arī salīdzinoši vēss – dienās gaisa temperatūra būs plus 14, plus 19 grādi, bet naktī krietni vēsāks – plus 6, plus 11 grādu robežās.