Ostmalā iederīgais mūzikas klubs "Fontaine Palace", kā tāds fēnikss no pelniem augšāmcēlies, vieniem par sajūsmu, citiem – zaļu skaudību izraisot, turpina pievilināt tūristus un pašmāju publiku.

MŪZIKAS KLUBS FONTAINE PALACE, Dzirnavu iela 4, ARHITEKTS GUNTIS JURJĀNS, MĀKSLINIEKS ANDRIS PRIGIČEVS, 2010.
FOTO: ZIEDONIS SAFRONOVS
TEKSTS: AGNESE TIMBARE, Liepājas mākslas vidusskolas Arhitektūras nodaļas absolvente

Mūzikas klubs "Fontaine Palace" atrodas ostmalā. Domāju, ka daudziem pastāvīgajiem un, iespējams, arī ne tik pastāvīgajiem tā apmeklētājiem būtu grūti iedomāties šo klubu citā pilsētā vai citā vietā pilsētā. Tas novietots pietiekami tuvu centram, lai turp aizietu kājām, jo sabiedriskā transporta kustība tuvumā ir neliela. Līdz tuvākajai pieturvietai – piecu minūšu gājiens. Tomēr pie kluba izveidota autostāvvieta. To varētu saukt par Liepājas centra nomali, kas ir labi piemērota klubā notiekošajam. Liepāja nav iedomājama bez kanāla, kas atdala un tajā pašā laikā savieno divas pilnīgi atšķirīgas pilsētas daļas. Neuzbāzīgās ēkas ārējo veidolu izskaidro un papildina atrašanās vieta. Savdabīga industriāla ainava ar zvejas kuģiem un pretējā krastā esošajiem ostas termināļiem, kas paveras ceļā uz klubu vai no tā iznākot. Vasaras sezonā pie ieejas izvietotie masīva koka galdiņi labi sasaucas ar ēkas fasādi un interjeru, tie kalpo par kluba paplašinājumu, kas veiksmīgi pilda savu funkciju arī nakts stundās, radot sajūtu, ka kluba dzīve pārcēlusies uz ārpusi. Protams, nesen izveidotā promenāde un tūristu apskates objekts "Dzintara pulkstenis" ir pluss tam, lai kanālmalu uzturētu dzīvu arī dienas laikā. Tiem, kas tur neierodas izbaudīt nakts dzīvi.

Pēc uguns nelaimes, kas notika 2009. gada nogalē, kad klubs nodega, ēka saglabājusi savu pirmatnējo apjomu un kopējo veidolu. Pirmajā mirklī uz promenādes fona fasāde liekas nedaudz skarba. Promenāde pēdējos gadus kalpo arī par pilsētas mēroga pasākumu norises vietu. Šis kontrasts aizvien vairāk pierāda kluba īsto, ne visiem saprotamo gaisotni un nostāju. No 2010. gada 28. maija tas atkal ir pieejams apmeklētājiem. Pēc atjaunošanas interjers kļuvis maigāks, melnās sienas nomainījusi sarkanu dēļu apdare, kas dažbrīd varētu atgādināt kādas sētas neizdevušos žogu. Pozitīvs ienesums ir lielais balkons virs bāra, iepretim skatuvei, kā arī sarkanā krāsa, kas rada akcentus un nomāc vienmuļību. Balkons veiksmīgi veidots kā iekštelpas paplašinājums, tajā izvietotie galdiņi atbrīvo vietu pie skatuves. Pēc ugunsgrēka saglabātie bāra krēsli un galdi, kā arī dažādi radošie gaismas objekti veiksmīgi papildina īpašo gaisotni kopumā. Kluba zāle ar deju grīdu vidū pie skatuves ir plaša un labi pārskatāma. Dienas laikā to aizpilda ar galdiņiem, vakarā tos mobili novieto gar telpas malām. Skatuve nav mainījusi novietojumu, taču kļuvusi nedaudz lielāka, ko uzreiz pamana, ienākot klubā. Bāram ērti piekļūt no jebkuras vietas telpā. No jauna veidotais interjers vairāk atgādina "Fire Bar", kas tika izveidots un pildīja kluba funkcijas, kamēr "Fontaine Palace" bija slēgts. Pagraba stāvs pēc uguns nelaimes atjaunots un atvērts apmeklētājiem vēlāk, saglabājot sākotnējo funkciju – chill out zona. Par augšējo stāvu daudz mazākā platība nav mainījusies, tomēr, nedaudz mainot plānojumu tualetēm, iegūta vieta vēl vairākiem galdiņiem. Interjera risinājums veidots nedaudz piezemētāks un mājīgāks, kas panākts ar dīvāniem, apgaismes objektiem un nelieliem mākslas priekšmetiem.

Skumji gan, ka nav padomāts par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pie ieejas ir bruģis, aiz kura kājas ķeras pat gaišā dienas laikā. Nerunājot par pandusiem vai citām lietām, kas nepieciešamas, lai klubā varētu uzturēties dažādi cilvēki.

© V10
Materiāla pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.irliepaja.lv obligāta.