No jūnija liepājnieki un pilsētas viesi savus ikdienas maršrutus var ērti izplānot ar populārās interneta vietnes "Google Maps" palīdzību.

Vietnē šobrīd ir integrēts arī Liepājas sabiedriskais transports, līdz ar to Liepāja ir otrā pilsēta Latvijā aiz Rīgas, kura ir integrēta "Google Maps".

Ievadot vietnē "Google Maps" savu atrašanās vietu un vēlamo nokļūšanas vietu, iedzīvotāji un pilsētas viesi tagad starp vēlamajiem pārvietošanās veidiem var izvēlēties arī sabiedrisko transportu – gan autobusus, gan, maršrutos, kur tas iespējams, tramvaju. Iedzīvotājiem pieejamas izvēlnes Labākais maršruts; Mazāk pārsēšanos; Mazāk staigāšanas; Var piekļūt ratiņkrēslā.

Atkarībā no izdarītās izvēles, vietne piedāvās ērtāko maršrutu, kur būs norādīts attālums līdz pieturvietai un tas, cik ilgā laikā līdz tai var nokļūt, ejot kājām, tāpat sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas laiks, kā arī kopējās pārvietošanās izmaksas  pie visu maršrutā izmantoto transportlīdzekļu vadītājiem. Ļoti ērta vietne būs tiem, kuri sabiedrisko transportu izmanto retāk, piemēram, pilsētas viesiem, kā arī brīžos, kad jāizplāno maršruts un galapunktā jānokļūst konkrētā laikā. Tāpat vietne palīdzēs situācijās, kad nepieciešams izmantot sabiedrisko transportu ārpus ierastajiem maršrutiem.

Bez maršruta plānotāja, atverot vietni "Google Maps" savā viedtālrunī ar datu pieslēgumu un GPS uztvērēju, ir iespējams redzēt tuvākās pieturas un konkrētajā brīdī tajās esošos sabiedriskā transporta līdzekļus.

Sabiedriskā transporta maršruta tīkla un sarakstu integrācija "Google Maps" vietnē ir būtisks solis pretī pilnvērtīgākam pakalpojumam. Papildus jau paveiktajam, tiek plānota arī sabiedriskā transporta GPS datu nosūtīšana "Google Maps", kas ļaus pasažieriem vietnē uzzināt, vai tiem interesējošais transportlīdzeklis brauc precīzi pēc kustības saraksta vai no tā atpaliek.

"Google Maps" vietne paver jaunas iespējas arī pasažieriem ratiņkrēslā un pasažieriem ar bērnu ratiņiem, jo, plānojot savu maršrutu, pasažieri var izdarīt atzīmi – Var piekļūt ratiņkrēslā un iegūt informāciju par tiem sabiedriskā transporta līdzekļiem, kuri ir pieejami minētajām pasažieru kategorijām. Tāpat ir uzsākts darbs pie visu pieturvietu novērtēšanas attiecībā uz vides pieejamību tajās, lai arī šo informāciju atspoguļotu vietnē "Google Maps".  

Liepājas sabiedriskā transporta apjomīgā informācija "Google Maps" tika integrēta pēc Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" iniciatīvas.

"Apzinoties, ka mūsdienu straujajā dzīves ritmā laiks gūst arvien lielāku nozīmi, ir būtiski to veltīt daudz svarīgākām lietām kā informācijas meklēšanai par sabiedrisko transportu. Lai uzlabotu vispārējo pakalpojuma kvalitāti, sazinājāmies ar Google uzņēmumu un iniciējām šo projektu. Tā mērķis ir padarīt Liepājas sabiedriskā transporta tīklu vieglāk saprotamu visiem mūsu klientiem un ļaut ietaupīt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem laiku, ātri un ērti izplānojot sev izdevīgāko maršrutu nokļūšanai no punkta A uz punktu B," uzsver Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Uldis Zupa.

Papildu pasažieri tāpat kā iepriekš var sekot līdzi sabiedriskā transporta kustībai reāllaikā aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" mājas lapā www.liepajastransports.lv  vai, izmantojot mobilās ierīces, www.lst.lv.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".