Dienu pirms Lieldienām, 7. aprīlī pulksten 12 SIA "Liepājas RAS" aicina visus interesentus, jo īpaši bērnus, uz Putnu dienu, kas norisināsies bijušajā Liepājas pilsētas  izgāztuvē "Šķēde".

Kā portālu informēja "Liepājas RAS" sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jākobsone, tuvojoties Lielajai Talkai, kad liela daļa Latvijas iedzīvotāju dosies dabā sakopt piegružotās vietas, "Liepājas RAS" aicina jau laikus parūpēties par putnu mājvietām, izgatavojot putnu būrīšus.

Pasākums norisināsies bijušajā Šķēdes izgāztuvē, kur no rekultivētā atkritumu kalna virsotnes paveras plašs skats uz Tosmares ezeru.

Paredzēta putnu būrīšu naglošanas darbnīca, kur katrs varēs izgatavot savu strazdu būrīti. Kokmateriālus "Liepājas RAS" pārstāvji jau būs sagatavojuši. Lai varētu būrīti sanaglot, vēlams līdzi ņemt savu āmuriņu. Pēc tam katrs varēs savu izveidoto strazdu būrīti nest mājās un pielikt sev vēlamā kokā.

Savukārt Šķēdes atkritumu kalna virsotnē kopā ar ornitologu Kārli Milleru būs iespēja vērot putnus. Tiem, kam mājās ir savi binokļi, droši ņemiet tos līdzi. Kā zināms pavasarī var ieraudzīt īpaši daudz putnu, kas pēc tālā ceļa no dienvidiem, piestāj Liepājas pusē, lai atpūstos.

Uz Šķēdi var nokļūt ar Liepājas pilsētas 8. autobusu "Līva" – d/b "Šķēde", taču iesakām izbaudīt pavasari videi draudzīgāk un braukt uz Putnu dienām ar saviem velosipēdiem.