Šogad nedaudz mainīta Liepājas svētku rota. Pēc labākajām tradīcijām – kad riteni taisa ziemā, bet ragavas vasarā – jau jūlijā izsludināja konkursu par rotājumiem pilsētas centram.

Rezultātā Liepāja ieguvusi jaunu Ziemassvētku stāstu – "Vecmāmiņas tamborētās mežģīnes", informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Šā stāsta motīvi un tēli šogad papildinās pilsētas rotājumus, kas veidoti un izmantoti iepriekšējos gados.

"Varbūt ne pašiem jaunākajiem liepājniekiem, bet pārējiem gan būs aizķērusies kāda atmiņa par vecmāmiņas aptamborētajiem galdautiem uz svētku galda vai cakainiem aizkariem omes virtuvītē. Kaut nedaudz, cik nu pieļauj tehniskās iespējas, mēģināsim šo noskaņu ienest pilsētas ielās. Kā tas izdosies, varēsim vērtēt jau šīs nedēļas nogalē," saka pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

Pilsētas galvenā māksliniece vēlas, lai kopā ar izdekorētajiem veikalu skatlogiem,  uzņēmumu teritorijām un izgaismotajiem dievnamiem gada tumšākajā laikā Liepāja sniegtu nedaudz romantisku noskaņu, būtu sakopta, krāšņa, gaiša.

Tāpat kā iepriekšējos gados, liekot lietā radošo izdomu, tiks izmantoti esošie rotājumi, mainot to atrašanās vietu vai pielāgojot tos citai situācijai, "tādējādi radot svaigāku skatījumu uz jau pierastām lietām".

Pilsētu nav pametuši uzticamie sargeņģeļi – šajos Ziemassvētkos viņi sargās Karostas iedzīvotājus un viesus,  sagaidot ikvienu jau uz Kalpaka tilta un mirdzot autobusu galapunktā vai priecējot gan sociālās mājas iedzīvotājus, gan rajona bērnus, kuri pulcēsies ap savu egli laukumā pie Ģenerāļa Baloža ielas.

Krāšņāk kā citus gadus tiks izrotātas pilsētas robežas gan Nīcas, gan Grobiņas pusē; arī jaunās tramvaja līnijas apkārtne un Zirņu ielas posmi tiks pie svētku rotas.

Kā iepriekšējos gados šajā laikā, visus turpinās uzrunāt Adventes vainags Rožu laukumā, arī  ķekatnieki, gliemezītis, mirdzošais tramvajs, lāsteku virtenes, piparkūku namiņi, rūķi un vēl citi tēli.

Rožu laukumā jau izveidots Adventa vainags ar tiltiņu – tur 30.novembrī pulksten 17 tiks iedegta pirmā Adventa svece. Savukārt 1.decembrī tiks iedegta Liepājas galvenā egle, kas, kā citus gadus, būs izveidota no daudzām mazām eglītēm 12 metru augstumā.

Ziemassvētku egli Karostā paredzēts iedegt 8.decembrī – tā būs īsta, vairāk nekā 10 metrus augsta meža skaistule.

Uzziņai:
Šogad pilsētas rotāšanā ir iesaistīti pieci uzņēmumi:
SIA "Uniq", SIA "Reklāma ateljē", SIA "DLV Kompānija", SIA "Abava Plus", savukārt stādaudzētava "Īve" gādā par aptuveni 900 eglītēm galvenajai eglei.

Pilsētas rotāšanai Ziemassvētkiem plānota summa, kas līdzvērtīga pagājušā gada izmaksām – 50 000 lati.