2. un 3.jūlijā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) bijušā "Liepājas metalurga" teritorijā un 9. jūlijā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona karavīru un zemessargu  plānveida apmācība, kurā tiks trenētas vienības kolektīvās kaujas spējas un nostiprinātas praktiskās iemaņas operācijām apdzīvotā vietā.

Mācības notiks ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību un LSEZ pārvaldi iepriekš saskaņotās teritorijās, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde.

2. un 3. jūlijā mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi un karavīri pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārajām vienībām aizsargāt Latviju.

Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas civilās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās tiks izmantota salūtmunīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Mācību laikā 9. jūlijā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.