Ceturtdien un piektdien,  25. un 26.augustā, SIA "Liepājas RAS" sadarbībā ar Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociāciju un biedrību "Dzīvo Zaļāk" organizē starptautisku atkritumu apsaimniekošanas nozares semināru "Latvijas zaļais kurss atkritumu saimniecībā".

Eiropas zaļais kurss nozīmē inovatīvas pārmaiņas un unikālus izaicinājumus. Tādējādi arī Latvijas atkritumu saimniecība savā ilgtspējīgā attīstībā ir uzsākusi ceļu, lai veidotos par modernu, resursu ziņā efektīvu un konkurētspējīgu nozari, kura savā darbībā īsteno būtiskākos klimatneitralitātes principus, proti, siltumnīcemisiju gāzu samazinājums, inovatīvas tehnoloģijas un moderna infrastruktūra, aprites ekonomikas principu īstenošana, atjaunīgu resursu izmantošana.

Šī tēma un principi, kā arī citvalstu pieredze, ir aktuāli gan ikvienai organizācijai, kas strādā šajā nozarē, gan arī institūcijām, kas veido normatīvo ietvaru un kontrolē darbības. Visaptveroša, vienota izpratne un efektīva sadarbība ir priekšnosacījumi nozares mērķu sasniegšanai.

Seminārā piedalīsies VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs un vadošie ministrijas pārstāvji, Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga un citu valsts un pašvaldību institūciju vadošie pārstāvji, kā arī atkritumu apsaimniekošanas asociāciju un uzņēmumu pārstāvji, eksperti un citi interesenti.

Semināru atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, "Clean R", "Eco Baltia vide", "Getliņi EKO", "Atlācis un Partneri", "Lautus",  "Alwark", "Monum" un "AJ Power".

Semināra norises vietas un laiki:
25.augustā pulksten 10 – 16 "Ķīvītes", Grobiņas pagasts.
26.augustā pulksten 9 – 14 koncertzāle "Lielais Dzintars" ("Civita Nova" 6. zāle), Radio iela 8, Liepājā.

Saite uz semināra programmu: https://ej.uz/LZKAS2022programma

Liāna Trumare