Šodien pēcpusdienā Liepājā ieradās divi Britu Karaliskās Jūras spēku flotes kuģi, kapteiņi tikās ar domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu.

Karaliskās flotes patruļkuģi („HMS Ranger”, „HMS Trumpeter”, „HMS Explorer” un „HMS Example”) veic jūras spēku izvēršanas vasaras pasākumus, ziņo BNS. Latvijas teritoriālajos ūdeņos iepeldējuši patruļkuģi „HMS Explorer” un „HMS Example”, kas piestāja Rīgā, Rojā, Ventspilī un Liepājā.

Šo patruļkuģu uzdevums ir apkalpot Apvienotās Karalistes atsevišķas koledžas un universitātes, kas ir daļa no Universitātes Karaliskās Jūras flotes vienības (URNU). Tas dod iespēju universitāšu pēdējā kursa studentiem padziļināti iepazīties ar Karaliskās flotes dzīvi. URNU ir Karaliskās flotes mācību iestāde, kas saistīta ar kādu universitāti vai vairākām vienā teritorijā esošām universitātēm. Patruļkuģis „HMS Ranger” ir piesaistīts Saseksas URNU, „HMS Trumpeter” – Bristoles URNU, „HMS Explorer” – Jorkšīras URNU un „HMS Example” – Nortumbrijas URNU.

Piektdien, 20.jūlijā, patruļkuģu apkalpes komanda piedalījās futbola spēlē pret Latvijas Jūras spēku komandu un apmeklēja Latvijas Nacionālo Bruņoto Spēku jauno patruļkuģi "Skrunda" Daugavā.
Britu Karaliskās Jūras spēku flotes kuģu kapteiņus uzņēma Rīgas mērs Nils Ušakovs.