Pirmajā adventē Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš kopā ar pilsētas dekoratoriem – "December Design" vadītājiem Kristapu Štobi un Elīnu Štobi, kā arī pilsētas galveno mākslinieci Agitu Ansuli, iededza pilsētas galveno egli, informē Liepājas dome.

12 metrus augstā un 10 metrus platā pilsētas centrālā egle, kas veidota no aptuveni 700 stādaudzētavā audzētām mazām eglītēm, šo pēcpusdien iemirdzējusies pilnā spozmē.

Bez galvenās egles pilsētas centrā divas citas eglītes izvietotas arī Jaunliepājas Annas tirgū un Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā.

Šogad krāšņāka ir ne tikai lielā egle, kopumā pilsētā izvietoti 160 jauni rotājumi, kas papildina iepriekšējo gadu svētku dekorācijas.  

Ārā izgājušos pilsētniekus šovakar īpaši sajūsmināja Liepājas lepnums – Ziemassvētku tramvajs, kas no šodienas kursēs katru dienu līdz pat Jaunajam gadam.

Tāpat visā pilsētā virs ielām ir izvietotas lampiņu virtenes, uz māju fasādēm, apgaismojuma stabiem un jumtiem – košas bumbas un citi eglīšu rotājumi, Rožu laukumā tiltiņš, bērnu iemīļotais Gaismas balons pie Liepājas universitātes ēkas un lidmašīna pie pilsētas dienvidu robežas.  

Košās, baltās un sarkanās eglīšu bumbas no pilsētas centrālās ielas šogad atripojušas arī līdz Peldu ielai. Jauns gaismas lampiņu virteņu izvietojums šogad pirmo gadu rotā Kurzemes skvēru un arī pilsētas centra dievnamus.

Bagātāka izskatās arī Tirgoņu iela – tā papildu dekorēta ar 100 sarkanām bumbiņām, skuju virtenēm un spuldzītēm.
Skaisti izrotāti ir arī pilsētas mikrorajoni.

Vairāk par Liepājas svētku rotājumu lasi šeit.